Wim Wenders z nadzwyczajną precyzją i namaszczeniem przeniósł na kinowy ekran sztukę swojego wieloletniego przyjaciela, Petera Handkego. Film w niezwykle ujmujący sposób przedstawia intymność i głębię relacji damsko-męskiej.

Pierwszoplanowa konwersacja, prowadzona przez głównych bohaterów na tarasie, jest elektryzującą opowieścią o doświadczeniach seksualnych, dzieciństwie, wspomnieniach, różnicach pomiędzy płciami. Utrzymany w subtelnym i intrygującym klimacie dialog, z czasem przeistacza się w swoistą żonglerkę kobiecym i męskim punktem widzenia, który charakteryzuje bezpretensjonalna szczerość.

Zobacz również: Monica Bellucci wybranką Emira Kusturicy! „Na mlecznej drodze” jesienią w polskich kinach!

Jednocześnie, na drugim planie w domowym zaciszu, pojawia się postać scenarzysty, który wymyśla i spisuje toczącą się rozmowę. Jego rola nie jest jednak oczywista. Powstaje bowiem pytanie, czy przypadkiem to nie tych dwoje na tarasie kieruje ręką osobliwego scenarzysty, tworząc w ten sposób wciągającą damsko-męską polemikę. Produkcja ze znakomitymi zdjęciami, muzyką i obsadą, w której znalazł się genialny Nick Cave.

Zobacz zwiastun filmu „Piękne Dni”:

Reżyseria – Wim Wenders
Scenariusz –  Wim Wenders, Peter Handke
Produkcja – Peter Handke, Gian-Piero Ringel, Paulo Branco

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Słodko-gorzki portret współczesnej kobiety „Gloria Bell” z rewelacyjną Julianne Moore, w kinach od 24 maja!

Ujmująca, szczera, słodko-gorzka opowieść o kobiecie, która stara