16.7 C
Warszawa
czwartek 23 maja • 2024
Strona głównaMUZYKAPHOENIX - TI AMO. RADOSNY ALBUM ZRODZONY Z CIERPIENIA

PHOENIX – TI AMO. RADOSNY ALBUM ZRODZONY Z CIERPIENIA

Laureaci Grammy, znakomita francuska elektroniczno-rockowa formacja Phoenix to: Thomas Mars (śpiew), Laurent Brancowitz (gitara), Christian Mazzalai (gitara) i Deck D’Arcy (gitara basowa). Właśnie odbyła się premiera ich szóstego studyjnego albumu. Dzieło nosi tytuł „Ti Amo”, co po włosku znaczy „Kocham Cię”. Phoenix stworzyli niesamowity zestaw 10 bardzo radosnych i energetycznych piosenek, który w dużej mierze był inspirowany… italo disco. Choć nie tylko.

Na pierwszy singiel promujący płytę wybrano inspirowaną synthpopem lat 80. piosenkę J-Boy”:

Krążek „Ti Amo” Francuzi nagrywali w Paryżu, w studiu La Gaîté Lyrique. Brzmienie nadali do spółki z wypróbowanym współpracownikiem, Pierrickiem Devinem. Inspiracją dla Phoenix były ostatnie wydarzenia polityczne i społeczne, w tym mieście, w tym ataki terrorystyczne w stolicy Francji. – Ten album zrodził się z mroku – przyznali artyści. – Opowiadamy o prostych, czystych emocjach, jak miłość, pożądanie, żądza, niewinność.

Zobacz także: Romantic Fellas – „First Lover”. Premiera singla i teledysku

Francuzi mówią o swoich romańskich korzeniach, przedstawiają fantazyjną wersję Włoch jako raju utraconego, które kiedyś kojarzyły się głównie ze słonecznymi wakacjami, szafami grającymi przy plaży, z Monicą Vitti i Marcello Mastroianim.

 

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze