7.9 C
Warszawa
piątek 29 marca • 2024
Strona głównaSPORTPIŁKA NOŻNALA LIGA LEGENDS - POLISH LEGENDS 2:0. BYŁE GWIAZDY REPREZENTACJI POKONANE

LA LIGA LEGENDS – POLISH LEGENDS 2:0. BYŁE GWIAZDY REPREZENTACJI POKONANE

Byłe gwiazdy ligi hiszpańskiej bez większych problemów pokonały na stadionie Legii w Warszawie w towarzyskim meczu byłe gwiazdy reprezentacji Polski 2:0. Zwycięskie bramki zdobyli Míchel Salgado oraz Luis García.

W drużynie La Liga Legends roiło się od słynnych nazwisk. Zgromadzona publiczność na żywo mogła podziwiać m.in. takich piłkarzy jak: Fernando Morientes, wspomniany wcześniej Míchel Salgado i Luis García, Gaizka Mendieta, Christian Karembeu, Gianluca Zambrotta, Steve McManaman, David Albelda, Joan Capdevila, Francisco Pavón, Marcos Senna, Albert Luque czy José Emilio Amavisca. W skład polskiej drużyny wchodzili m.in: Jerzy Dudek, Tomasz Hajto, Tomasz Kłos, Michał Żewłakow, Jacek Krzynówek, Piotr Świerczewski, Maciej Żurawski, Tomasz Frankowski, Marcin Baszczyński, Kamil Kosowski, Radosław Majdan czy Arkadiusz Radomski.

Hiszpanie wygrali z łatwością, górowali nad Polakami we wszystkich aspektach: gra zespołowa, sportowe sylwetki czy technika. Wyraźną różnicę w poziomie gry można było dostrzec w drugiej połowie, gdzie byli piłkarze Primera División praktycznie nie schodzili z naszej połowy. Polacy mieli jedną dogodną sytuację w drugiej połowie, lecz do siatki z bliskiej odległości nie trafił Tomasz Frankowski.

La Liga Legends – Polish Legends 2:0