28.1 C
Warszawa
piątek 24 maja • 2024
Strona głównaFILMPEŁNIA ŻYCIA. PRAWDZIWA HISTORIA O POKONYWANIU BARIER

PEŁNIA ŻYCIA. PRAWDZIWA HISTORIA O POKONYWANIU BARIER

„Pełnia życia” to opowieść o niezwykłej miłości, poświęceniu i sile walki. Scenariusz filmu został oparty na prawdziwej historii Robina Cavendisha, który w wieku 28 lat zachorował na polio, w efekcie choroby został sparaliżowany. Lekarze dawali mu zaledwie trzy miesiące życia, Robin postanowił jednak rzucić wyzwanie losowi i zawalczyć o swoją przyszłość.

Życie Robina było jak marzenie. Przystojny, błyskotliwy, odnoszący sukcesy młody mężczyzna, przykuwający uwagę kobiet, stojący u progu życiowego sukcesu. Aż trudno uwierzyć, że to wszystko przekreślić może jedna diagnoza brzmiąca jak wyrok: polio. Wyniszczająca choroba przykuwa go do szpitalnego łóżka, a w końcu doprowadza do paraliżu. Jak w takiej sytuacji odnaleźć siłę do walki? Gdzie szukać nadziei?

Zobacz zwiastun filmu „Pełnia życia”:

W latach pięćdziesiątych XX wieku w wyniku epidemii Heine Medina zachorowało w Polsce ok. 22 000 osób, głównie dzieci. Wiele osób przeszło infekcję bezobjawową tej choroby. Przez długi czas porażenne poliomyelitis uważane było za chorobę już minioną, która pozostawiła ewentualnie po sobie różnego stopnia niepełnosprawność ruchową. Świadomość na temat długotrwałych skutków choroby jest w dalszym ciągu niewielka. Okazało się jednak, że obecnie u wielu pacjentów po polio występuje dodatkowa, powoli postępująca faza choroby, zdefiniowana jako tzw. zespół post-polio. Polskie Stowarzyszenie POLIO+ powstało, aby szerzyć informacje i edukować, w zakresie późnych skutków przebytego polio. Ich działalność podnosi świadomość osób po polio i ich bliskich. Również lekarzy i personelu medycznego, fizjoterapeutów, a także organów władzy oraz administracji państwowej i samorządowej w sprawach dotyczących leczenia i rehabilitacji oraz funkcjonowania społecznego osób po polio.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej stowarzyszenia www.postpolio.lublin.pl  Obecnie dzięki skutecznej profilaktyce szczepiennej zachorowalność na polio znacznie spadła.

„Pełnia życia” – premiera 2 lutego 2018 roku!

Reżyseria: Andy Serkis

Obsada:

•        Andrew Garfield („Przełęcz ocalonych”, „Social Network”, „Milczenie”,  „Niesamowity Spider-Man”, „Nie opuszczaj mnie”)

•        Claire Foy („Polowanie na czarownice”)

•        Hugh Bonneville („Paddington”, „Notting Hill”, „Mansfield Park”, „Iris”)

Gatunek:  melodramat

Produkcja: USA 2018

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze