8 C
Warszawa
środa 24 kwietnia • 2024
Strona głównaMUZYKAPeja dissuje Tedego w pierwszym singlu z "Remisji"!

Peja dissuje Tedego w pierwszym singlu z „Remisji”!

Nadchodzący album Peja/Slums Attack – „Remisja” ma ukazać się 7 kwietnia, a w dniu wczorajszym poznański raper wypuścił swój pierwszy singiel promujący te wydawnictwo, pod tytułem „Negatywny Feedback”.

Album początkowo miał ukazać się  2 grudnia 2016 roku, ale po długich konsultacjach Peja postanowił przesunąć premierę o prawie pół roku: – „Razem z producentem Brahu Bratem spowolniliśmy tempo prac, na co wpływ miała głównie choroba, którą przebyłem. W międzyczasie wynikło kilka spraw wydawniczych, które obaj musimy uregulować. Oczywiście wiąże się z tym jeszcze więcej pracy. Wielokrotnie tego typu obciążenie działało stymulująco. Tym razem zabrakło energii i rzeczywiście trzeba było osiągnąć tytułowy stan Remisji by po zatrzymaniu choroby, z którą się zmagam móc powrócić do pracy. Czas oczekiwania postaramy się Wam optymalnie zrekompensować dobrze wykonaną pracą” – mówi Peja

Część słuchaczy polskiego rapu twierdziła, że Peja zdecydował się na taki ruch ponieważ gdy ogłosił pierwszą datę premiery albumu to Tede postanowił także wypuścić swój nowy album „Keptn'” w tym samym dniu (2 grudnia).

W singlu „Negatywny Feedback” Peja z jednej strony pozdrawia warszawskiego rapera Sokoła i nawiązuje do kawałka WWO „Mogę Wszystko”, a z drugiej strony celuje w swojego oponenta Tedego:

„Mogę wszystko, bo jestem Rychu Peja, pozdro Wojtek
Ze sceny skaczę w tłum, nie jak ocharany kondom
Który zamiast skoczyć, jak uchodźca ładuje się w ponton”

Oczywiste jest nawiązanie do sytuacji z 2015 roku, gdzie obaj raperzy w pewien weekend przebywali w Katowicach; Tede miał koncert w Mega Clubie, a Peja w Variete i obaj raperzy podczas swoich koncertów uskuteczniali skakanie ze sceny na publikę (stage diving). Peja zrobił to w klasyczny sposób, a Tede skorzystał z pontonu i na nim płynął niesiony przez fanów.

Sytuacja o której rapuje Peja:

We wrześniu tego roku minie już 8 lat od otwartego konfliktu obu raperów.

Zobaczcie jak prezentuje się klip do wspomnianego najnowszego singla „Negatywny Feedback” z nadchodzącego albumu „Remisja”:

Zobacz więcej w kategorii: Muzyka rap/r&b

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze