6.6 C
Warszawa
poniedziałek 22 kwietnia • 2024
Strona głównaROZRYWKAPATRYK VEGA POWOŁAŁ DO ŻYCIA FUNDACJĘ, ZAJMUJĄCĄ SIĘ NIESIENIEM POMOCY POTRZEBUJĄCYM DZIECIOM

PATRYK VEGA POWOŁAŁ DO ŻYCIA FUNDACJĘ, ZAJMUJĄCĄ SIĘ NIESIENIEM POMOCY POTRZEBUJĄCYM DZIECIOM

Patryk Vega powołał do życia Fundację, która zajmuje się niesieniem pomocy chorym i potrzebującym dzieciom. Fundacja swoją misję rozpoczyna w Afryce, a wkrótce obejmie pomocą również dzieci w Polsce. „Uświadomiłem sobie, że będzie to być może najbardziej wartościowa rzecz, jaką zrobię w swoim życiu” – mówi Patryk Vega.

Reżyser poznał siostrę Rut Ciesielską, opiekującą się sierotami, mieszkańcami ośrodka dla osób z chorobami umysłowymi. Dzieci pozostawione bez opieki, przejmowały zachowania chorych i naśladowały je. Największym marzeniem siostry Rut było wybudowanie domu dla tych dzieci, stworzenie miejsca w którym będą czuły się bezpieczne i kochane.

Zobacz również: Cezary Pazura i Ajgor Ignacy w wyjątkowej produkcji na Youtube

Patryk Vega, poruszony historią sierot, postanowił włączyć się w budowę Centrum Samarytańskiego, w którym zamieszkają dzieci. Dotychczas udało się wybudować trzy skrzydła budynku. Ostatni cel to budowa szpitala, w którym dzieci – jak również mieszkańcy wioski Bukanga – będą korzystać z pomocy medycznej.

https://www.youtube.com/watch?v=0hxLlNiMMRs

Centrum Samarytańskie w Bukanga zdoła pomieścić 100 dzieci. Potrzebujących jest niestety więcej. Dlatego Fundacja uruchomiła program „Przyjaciel na odległość”. Projekt dedykowany jest ubogim dzieciom z okolicznych miejscowości, które nie zamieszkają w ośrodku na stałe, ale będą mogły uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych placówki, otrzymać w niej posiłek, mundurek czy przybory szkolne. Dzięki temu mali mieszkańcy Bukanga i okolic znajdą siłę potrzebną do budowania swojej przyszłości, a w dalszej perspektywie – do współtworzenia świadomej, samowystarczalnej społeczności.

Fundacja Patryka Vegi
Fot. mat. prasowy

Wesprzeć Fundację można poprzez stronę: www.fundacjapatrykavegi.pl

Należy wybrać jeden z projektów „Zbuduj z nami szpital” lub „Przyjaciel na odległość”.

Zobacz więcej w kategorii: Rozrywka

Zobacz również

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze