Patryk Vega powołał do życia Fundację, która zajmuje się niesieniem pomocy chorym i potrzebującym dzieciom. Fundacja swoją misję rozpoczyna w Afryce, a wkrótce obejmie pomocą również dzieci w Polsce. „Uświadomiłem sobie, że będzie to być może najbardziej wartościowa rzecz, jaką zrobię w swoim życiu” – mówi Patryk Vega.

Reżyser poznał siostrę Rut Ciesielską, opiekującą się sierotami, mieszkańcami ośrodka dla osób z chorobami umysłowymi. Dzieci pozostawione bez opieki, przejmowały zachowania chorych i naśladowały je. Największym marzeniem siostry Rut było wybudowanie domu dla tych dzieci, stworzenie miejsca w którym będą czuły się bezpieczne i kochane.

Zobacz również: Cezary Pazura i Ajgor Ignacy w wyjątkowej produkcji na Youtube

Patryk Vega, poruszony historią sierot, postanowił włączyć się w budowę Centrum Samarytańskiego, w którym zamieszkają dzieci. Dotychczas udało się wybudować trzy skrzydła budynku. Ostatni cel to budowa szpitala, w którym dzieci – jak również mieszkańcy wioski Bukanga – będą korzystać z pomocy medycznej.

Centrum Samarytańskie w Bukanga zdoła pomieścić 100 dzieci. Potrzebujących jest niestety więcej. Dlatego Fundacja uruchomiła program „Przyjaciel na odległość”. Projekt dedykowany jest ubogim dzieciom z okolicznych miejscowości, które nie zamieszkają w ośrodku na stałe, ale będą mogły uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych placówki, otrzymać w niej posiłek, mundurek czy przybory szkolne. Dzięki temu mali mieszkańcy Bukanga i okolic znajdą siłę potrzebną do budowania swojej przyszłości, a w dalszej perspektywie – do współtworzenia świadomej, samowystarczalnej społeczności.

Fundacja Patryka Vegi
Fot. mat. prasowy

Wesprzeć Fundację można poprzez stronę: www.fundacjapatrykavegi.pl

Należy wybrać jeden z projektów „Zbuduj z nami szpital” lub „Przyjaciel na odległość”.

Zobacz więcej w kategorii: Rozrywka

1 Komentarze

  1. 2020 rok, Patryk Vega prezentuje: Pitbull: Niebezpieczna Afryka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Takiej Anny Muchy jeszcze nie widzieliście!

Takiej Anny Muchy jeszcze nie widzieliście! Aktorka w