W poniedziałek 21 listopada w Muzeum Sportu i Turystyki  odbył się uroczysty wernisaż wystawy „Historia Rozwoju Golfa” („The Evolution of Golf”).

Kije golfowe z końca XIX wieku, pamiątkowe elementy ubioru znanych graczy (m.in. rękawiczka Tigera Woodsa z turnieju The Open z 2005 roku czy daszek Petera McEvoya z turnieju Walker Cup z 1999 roku) czy zabytkowe piłeczki do gry (m.in. Feather Ball, piłka wypełniona piórami z 1840 roku) – to niektóre z 50 eksponatów, jakie do 15 stycznia prezentowane będą na wystawie „Historia Rozwoju Golfa” w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. W poniedziałkowy wieczór odbył się uroczysty wernisaż z udziałem licznie zaproszonych gości.

Podczas uroczystego otwarcia dyrektor placówki Tomasz Jagodziński podkreślił, że ekspozycja jest „bogata, interesująca i oryginalna”, a pretekstem do jej organizacji stał się powrót golfa do programu igrzysk olimpijskich oraz nawiązana w 2013 r. współpraca z British Golf Museum w St.Andrews, które przygotowało prezentowaną w budynku Centrum Olimpijskiego wystawę

Wystawa dostępna będzie dla wszystkich zwiedzających w godzinach otwarcia Muzeum Sportu i Turystyki od 22 listopada do 15 stycznia 2017 r.

Inicjatorem tego wydarzenia jest British Golf Museum of St. Andrews. Partnerami wydarzenia są Muzeum Sportu i Turystyki oraz Polskie Stowarzyszenie Golfa Kobiet oraz Pałac Brzeźno, Sierra Golf Club, BOGI Golf, firma IMPEL, a patronami medialnymi magazyn „Golf & Roll” oraz Topgolf.pl.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z otwarcia wystawy:

Fot. Daniel Zadrożny
« z 18 »

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KLASYKI INACZEJ, NASZA EKIPA Z WIZYTĄ W MUZEUM SKODY

Korzystając z uroków wiosny, ekipa naszego portalu postanowiła