21.5 C
Warszawa
sobota 22 czerwca • 2024
Strona głównaSPORTPIŁKA NOŻNAOLDBOJE LECHII GDAŃSK ZAINAUGURUJĄ PIŁKARSKIE GRANIE W 2018 ROKU

OLDBOJE LECHII GDAŃSK ZAINAUGURUJĄ PIŁKARSKIE GRANIE W 2018 ROKU

Zgodnie z kilkunastoletnią tradycją, punktualnie o godz. 12.00 w Nowy Rok, Oldboje Lechii Gdańsk zmierzą się w towarzyskim meczu z drużyną Samorządowców i Przyjaciół. Spotkanie odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Traugutta w Gdańsku.

W dotychczasowych spotkaniach dziesięciokrotnie wygrywali Lechiści, dwa razy rezultat był nierozstrzygnięty. Czy i ten rok zacznie się doskonale dla Biało-Zielonych, którzy w poprzednim starciu zwyciężyli zdecydowanie 11:0? Wówczas pierwszą bramkę w 2017 roku zdobył Maciej Kalkowski, który Nowy Rok przywitał czterema trafieniami. Komu teraz przypadnie w udziale inauguracyjny noworoczny gol?

 Jest w kim wybierać. Biało-Zieloni awizują skład który, jak przystało na Nowy Rok zapowiada się „wystrzałowo”. Zapraszamy wszystkich kibiców Lechii, by mogli jeszcze raz zobaczyć w akcji m.in. Leszka Kulwickiego, Adama Merchuta, Piotra Opuszewicza, Marka Widzickiego, Radosława Błondka, Krzysztofa Bredego, Tomasza Dawidowskiego, Marka Zieńczuka, Pawła Pęczaka, Grzegorza Górskiego, Macieja Kalkowskiego, Roberta Sierpińskiego. Krzysztofa Rusinka, Tomasza Untona, Marcina Kubsika czy Marka Wożniaka. Trenerem Selekcjonerem Oldbojów będzie oczywiście Jerzy Jastrzębowski, pod którego wodzą Lechia wywalczyła w 1983 roku Puchar Polski.

Mecz organizowany jest przez Lechię i Gdański Ośrodek Sportu. Sponsorami natomiast są tradycyjnie Restauracja Boma, Stowarzyszenie Kibiców Lechii „Lwy Północy” oraz Projekt Kibice Razem Lechia Gdańsk.

Natomiast dzień wcześniej, 31 grudnia, w niedzielę, o godzinie 12, sportowcy amatorzy sympatyzujący ze środowiskiem Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych ,,Świetlik”, pożegnają na boisku stary rok. Będzie to już 34. rywalizacja  piłkarzy podzielonych na Starych i Młodych. Mecz, poświęcony pamięci Macieja Płażyńskiego, Arama Rybickiego i Andrzeja Kawy, odbędzie się również na sztucznej murawie przy ul. Traugutta.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze