19.3 C
Warszawa
poniedziałek 20 maja • 2024
Strona głównaROZRYWKAOFICJALNE OTWARCIE WINE BARU NOWINA

OFICJALNE OTWARCIE WINE BARU NOWINA

W środę 25 stycznia w kamienicy Wilczyńskich przy ulicy Nowogrodzkiej 4 w Warszawie odbyło się oficjalne otwarcie wine baru „Nowina”, w którego ofercie jest 400 rodzajów win, również tych ze starych i szanowanych przez smakoszy wina roczników.

Jak wiadomo do wina dobrze pasują sery i wędliny, a ich też w nowym wine barze nie brakuje. Są one specjalnie dobierane przez właścicielki od dostawców z Włoch i Szwajcarii. Wystrój nowego baru jest bardzo nietypowy, nowatorski, lecz utrzymany w przyjemnym klimacie vintage. Na uwagę zasługują żyrandole zrobione z butelek po winie, witryna sklepu z winami, ściany wykończone przedwojenną cegłą, oryginalnie zachowane podłogi, czy mapa świata wykonana z korków po winie.

Ciekawostką jest także muzeum korkociągów i ozdobnych korków, które to eksponaty zostały zgromadzone w kilkunastu przeszklonych gablotach na dwóch poziomach wine baru. Część z eksponatów jest tożsama z eksponatami zgromadzonymi z paryskim Muzeum Wina. Podczas oficjalnego otwarcia mieliśmy okazję porozmawiać o winach z właścicielkami lokalu, sposobach degustacji, dodatkach do win oraz samym wine barze.

Podsumowując, na mapie kulinarnej Warszawy pojawiło się ciekawe i godne polecenia miejsce, gdzie można zjeść smaczny posiłek, popijając dobrze dobranym winem w niebanalnej atmosferze otaczających butelek z najróżniejszymi winami, historycznych korkociągów oraz klimacie przedwojennej Warszawy.

[Best_Wordpress_Gallery id=”164″ gal_title=”20170201000000″]

 

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze