18.5 C
Warszawa
sobota 18 maja • 2024
Strona głównaMUZYKAINNE GATUNKI MUZYKIOBERSCHLESIEN - "OBERSCHLESIEN & ADAM SZTABA SYMFONICZNIE"!

OBERSCHLESIEN – „OBERSCHLESIEN & ADAM SZTABA SYMFONICZNIE”!

28 lutego ukaże się nowy album zespołu zatytułowany „Oberschlesien & Adam Sztaba Symfonicznie”. Będzie to CD koncertowe. Na album składa się materiał zarejestrowany podczas koncertu w Operze Śląskiej w Bytomiu. Muzykom Oberschlesien towarzyszyła orkiestra symfoniczna pod batutą Adama Sztaby.

Materiał na płycie  to połączenie dwóch pozornie odległych światów muzycznych – industrial metalu i orkiestry symfonicznej – w znakomitych aranżacjach Adama Sztaby.

Oberschlesien to muzyczni ambasadorzy Śląska, grupa wykonująca industrial metal w nowoczesnej formie, z elektronicznymi smaczkami oraz z mocnymi, dosadnymi i jednocześnie oszczędnymi tekstami w gwarze śląskiej, czasem śpiewanymi, czasem melorecytowanymi podniosłym, niskim głosem Michała Stawińskiego. Zespół powstał w 2008 roku w Piekarach Śląskich z inicjatywy Marcela Różanki i Michała Stawińskiego. Oberschlesien ma w dorobku dwa albumy fonograficzne – Oberschlesien I i Oberschlesien II.

Spis utworów:

1. Bytom
2. Fojerman
3. Ajza
4. Samotny
5. Oberschlesien
6. Boży gniew
7. ORP Orzeł
8. Jadymy durch
9. Futer
10. Niechciane dzieci
11. Strach
12. Mamo
13. To nie sen
14. Król olch
15. Richter

Album można zamówić pod tym linkiem: http://www.sprecords.pl/muzyka/oberschlesien-oberschlesien-amp-adam-sztaba-symfonicznie

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze