23 C
Warszawa
wtorek 23 lipca • 2024
Strona głównaGRYNOWY DODATEK DO THIS WAR OF MINE: STORIES - THE LAST BROADCAST...

NOWY DODATEK DO THIS WAR OF MINE: STORIES – THE LAST BROADCAST ZADEBIUTUJE JUŻ 14 LISTOPADA

11 bit studios łączy siły z Meg Jayanth, pisarką stojącą za grą 80 days, w stworzeniu The Last Broadcast – nowego DLC do This War of Mine.

Jak informuje 11 bit studios: „Zajęło nam to więcej czasu, niż planowaliśmy, ale tak tworzymy gry w 11 bit studios – iterujemy projekty niezliczoną ilość razy, aby na końcu dostarczyć historie, które mocno zapadają w pamięć. Po długim czasie wytężonej pracy możemy nareszcie ogłosić, że nowy dodatek do This War of Mine: Stories o tytule The Last Broadcast ukaże się na komputerach 14 listopada 2018. Wszystko zaczęło się po pierwszym epizodzie TWoM: Stories – Father’s Promise, kiedy połączyliśmy siły z Meg Jayanth, autorką znaną między innymi ze stworzenia fabuły do wielokrotnie nagrodzonej gry 80 days (m.in. Excellence in Narrative na Independent Games Festival), aby razem wykreować nową opowieść w świecie This War of Mine. Na bazie jej scenariusza powstał The Last Broadcast, czyli najnowszy dodatek do gry”.

Zobacz również: Polskie studio pracuje nad grą Priest Simulator

Teaser This War of Mine: Stories – The Last Broadcast można obejrzeć poniżej:

Nowe DLC zadebiutuje 14 listopada, równo w 4. rocznicę wydania oryginalnej gry. Tomasz Kisilewicz, Project Lead, mówi: „Oczywiście, zajęło nam to kawał czasu, ale musieliśmy się skupić mocno na stronie emocjonalnej gry i to musiało potrwać. Główny motyw dodatku to cena, jaką płacą ludzie za mówienie prawdy. W The Last Broadcast oferujemy mnóstwo nowych pomysłów, różne zakończenia, nowe mechaniki, nowe dylematy moralne właśnie o mówieniu prawdy, która kształtuje świat naokoło ludzi, nowe grywalne postacie cywili i nowe miejsca do odwiedzenia w oblężonym mieście Pogoren. To wszystko musiało być tak mocne w odbiorze graczy jak inne historie w This War of Mine. Z tego powodu, kiedy otrzymaliśmy scenariusz od Meg, musieliśmy dopracować i iterować nowy dodatek mnóstwo razy. Musieliśmy się upewnić, że na końcu gracze otrzymają takie doświadczenie, jakiego od nas oczekują, i że nie możemy ich zawieść. I teraz kiedy The Last Broadcast wychodzi na świat, mógłbym powiedzieć „życzę miłej zabawy”, ale lepszym zestawem słów będzie „życzę niezapomnianego przeżycia”.

Nowy dodatek zadebiutuje w cenie 14.99 PLN. Jest on znacznie pod względem zawartości większy od poprzedniego, więc Season Pass zmieni cenę z 16.99 PLN na 24.99 PLN w dniu premiery dodatku, czyli 14 listopada. Każdy, kto zakupił Season Pass do dzisiaj, otrzyma wszystkie dodatki bez żadnych dodatkowych opłat. The Last Broadcast będzie dostępny na Steam, GOG.com, Humble Store i innych cyfrowych sklepach.

Zobacz więcej w kategorii: Gry

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze