14.2 C
Warszawa
środa 4 października • 2023
Strona głównaROZRYWKANOWA MARKA NA RYNKU TSL - FIRMA "VIAON"

NOWA MARKA NA RYNKU TSL – FIRMA „VIAON”

Wraz z początkiem kwietnia br., na rynku TSL pojawił się nowy gracz – firma VIAON. Jest to jedyny w Europie dystrybutor usług i produktów marek takich jak: Inelo, OCRK oraz GBOX. Nowo powstała spółka swoim zasięgiem obejmie 14 krajów Starego Kontynentu, w których szacunkowa wartość rynku transportowego sięga ok. 700 miliardów euro.

Marka VIAON powstała dzięki decyzji biznesowej zarządów Inelo, GBOX oraz OCRK – wiodących firm w branży TSL. W świetle zmian legislacyjnych oraz prowadzenia działalności w dynamicznym sektorze transportowym, VIAON stwarza nowe możliwości dla firm przewozowych, eliminując konieczność poszukiwania rozwiązań u kilku, różnych dostawców. Utworzenie nowego podmiotu ma również na celu wypracowanie ułatwień dla przedsiębiorstw związanych z transportem osób i towarów na terenie Europy.„Decyzja o połączeniu potencjału firmInelo, GBOX oraz OCRK podyktowana była zmianami w branży transportowej. Dopasowujemy się do dynamicznego otoczenia TSL, zauważamy potrzeby firm transportowych, dlatego też zdecydowaliśmy o stworzeniu jednego dystrybutora usług i produktów, który spełni oczekiwania branży, dając jednocześnie możliwości wykraczające poza znane do tej pory standardy” – tłumaczy Bartosz Najman, Chief ExcecutiveOfficer VIAON.

Synergia doświadczeń i energii trzech marek pozwoli przewoźnikom na skorzystanie z produktówi usług wszystkich marek, będących pod parasolem VIAON. Co więcej, dzięki integracji rozwiązań telematycznych oferowanych przez markę GBOX z usługą OCRK Premium będzie możliwość pełnej kontroli nad czasem pracy kierowcy. Jest to kluczowe, zwłaszcza w sytuacji oddelegowania kierowców do krajów objętych obowiązkowym wynagrodzeniem minimalnym. Dostęp do pełnej oferty dystrybutora ułatwia zintegrowana sieć ponad dwudziestu profesjonalnych doradców na terenie kraju.

„Przewidujemy, że powstanie marki VIAON wpłynie nie tylko na zwiększenie potencjału rynkowego INELO, GBOX oraz OCRK i pozwoli na konsolidację naszych działań na terenie Europy, ale przede wszystkim ułatwi przedsiębiorcom prowadzenie działalności transportowej i wzrost sprzedaży usług” – ocenia Bartosz Najman.

Nowy dystrybutor posiada na chwilę obecną klientów w 14 krajach Europy, m.in. w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Czechach, ale także w Polsce. Szacunkowa wartość rynku transportowego w tych krajach w sumie może sięgać ok. 700 miliardów euro, stanowiąc tym samym jedną z największych gałęzi gospodarki Starego Kontynentu.

Z usług i produktów dystrybuowanych przez VIAON korzystają nie tylko firmy transportowe, ale również instytucje państwowe, takie jak Inspekcja Transportu Drogowego, Izba Celna czy Policja. „Długoterminowe prognozy dla branży transportowej wskazują, że transport drogowy w Polsce i Europie nadal będzie dominował wśród pozostałych gałęzi transportu. Potencjalnie oznacza to dalszy rozwój branży i tym samym utrzymanie przez Polskę pozycji lidera. Taka sytuacja nie wyklucza w dalszej perspektywie ekspansji marki VIAON na kolejne kraje Europy” – komentuje Bartosz Najman.

Zarząd marki VIAON zapewnia, że zmiany związane z jej powstaniem, w żaden sposób nie wpłyną na obecnych klientów firm Inelo, GBOX oraz OCRK.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze