18.8 C
Warszawa
wtorek 23 lipca • 2024
Strona głównaMUZYKANowa Ameryka. Kolejna zapowiedź płyty Miki Urbaniak i Victora Daviesa

Nowa Ameryka. Kolejna zapowiedź płyty Miki Urbaniak i Victora Daviesa

Mika Urbaniak i Victor Davies prezentują drugi klip zapowiadający płytę „Art Pop”, która będzie miała swoją premierę 10 maja 2019 roku. Tym razem wybrali utwór „America” z repertuaru brytyjskiej grupy Razorlight. Ilustracje piosenki stworzył Victor Davies.

„Oboje z Victorem występowaliśmy lata temu na Orange Festival w Warszawie ze Smolikiem. Razorlight grali tej nocy, a my oglądaliśmy cały występ z backstage’u. Wtedy zakochaliśmy się w piosence „America”. To dla nas wyjątkowe wspomnienie. Klip do utworu został zainspirowany wieloma ikonicznymi obrazami związanymi z Ameryką, nie ważne dobra, czy złą. Odwróciliśmy w nim sytuacje z bajek Disneya, gdzie animatorzy starali się przy pomocy kartki stworzyć realistyczne postacie. Nasze wizerunki są jak najbardziej rysunkowe. Podeszliśmy do tego wideo jak do próby odtworzenia „Puszki z zupą firmy Campbel” Andy’ego Warhola z obrazami Victora” – mówią artyści.

Zobacz również: Michał Szpak prezentuje sesję zdjęciową, podsumowując trasę Dreamer Tour

Album „Art Pop” Miki Urbaniak i Victora Daviesa to nowa odsłona popularnych, znanych wszystkim utworów w szalonych, zaskakujących aranżacjach. Piosenki Prince’a, Stereophonics, Rihanny, Kings Of Leon, Gun’s n Roses i innych gigantów nabrały dzięki Mice i Victorowi nowych znaczeń, zyskały nowe życie i energię. Płyta „Art Pop” to fascynująca mieszanka rapu, funku i elektroniki, zabawa sztuką (do płyty dołączona jest książeczka z reprodukcjami neoimpresjonistycznych obrazów Victora Daviesa) i twórcze poszukiwanie nowych brzmień.

Mika Urbaniak / Victor Davies – America, zobacz teledysk:

Zobacz więcej w kategorii: Muzyka pop/dance

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze