8 C
Warszawa
środa 24 kwietnia • 2024
Strona głównaMUZYKANOON - ALGORYTM. PIERWSZA PŁYTA ARTYSTY OD 10 LAT!

NOON – ALGORYTM. PIERWSZA PŁYTA ARTYSTY OD 10 LAT!

Asfalt Distro zaprezentowała pierwszą od 10 lat autorską płytę NOON (label Nowe Nagrania), której premiera zaplanowana jest na 20 kwietnia 2018 roku. W asfaltshop.pl ruszyła przedsprzedaż wersji CD oraz winyl.

Jak mówi sam NOON, „Algorytm” wyłonił się z setek notatek spisanych na brudno. To skompilowany dziennik, który nie został oparty na sprawdzonych rozwiązaniach, a na szczątkach kompozycji powstałych w 2010 roku. Melodie lub pomysły niczym wskazówki nie dawały mu spokoju przez lata. Były jak równania, które musiał rozwiązać wyłącznie w oparciu o intuicję.

„Algorytm” domyka trylogię, której niepozorny początek dały EP „Pewne sekwencje”, a wyraźnym zwrotem w nieznane był album „Dziwne dźwięki i niepojęte czyny”. Wieloletnia praca nad własnym stylem okazała się praktyczną medytacją, a co najważniejsze – akceptacją niedoskonałości. „Algorytm” to trwająca pół godziny opowieść składająca się z 4 wielowarstwowych kompozycji. Album został stworzony za pomocą pełnej palety analogowych rozwiązań: od użycia mikrofonów wstęgowych po rejestrację na taśmie. Dzięki pracochłonnym zabiegom wszystkie ślady wygenerowane elektroniczne „żyją”, podlegają ciągłym przemianom. Wiele barw „Algorytmu” jest zbudowanych na kilku planach, często niesłyszalnych, ale zawsze odczuwalnych.

Filmowa w skali aranżacja została wzbogacona głównie przez wiolonczelistkę Karolinę Rec (projekt Resina  – 130701 / Fatcat) oraz partie pianina wykonane przez Stefana Wesołowskiego (Ici D’ailleurs / Important Records / Mute Song Ltd). Co istotne, oboje są przede wszystkim kompozytorami, a ich kreatywność i styl dodaje do ich wykonań głębi i charakteru.

Zobacz również: O.S.T.R. – Alcatraz. Gościnnie w teledysku Cezary Pazura

Odrobinę surowej energii na basie w utworze „Grounded” przekazał Piotr Połoz z łódzkiego zespołu Psychocukier, a za oś rytmiczną albumu odpowiada Bartosz Mikołaj Nazaruk, perkusista znany z projektów folkowych oraz jazzowych. Ze środowiska etno/folk wywodzi się natomiast Karol Czajkowski, związany z wytwórnią Unizipped Fly, który otwiera płytę solową partią na gitarze elektrycznej w utworze „Rian”.

Specjalnym gościem na płycie jest śpiewak Adam Strug, zajmujący się sztuką wokalną i popularyzacją pieśni polskich przekazywanych od pokoleń wyłącznie w tradycji ustnej. Możemy usłyszeć go w finałowym utworze „Droga”, do którego Adam stworzył również tekst.

W Polsce wydawcą będą Nowe Nagrania, a dystrybutorem Asfalt Distro. W Wielkiej Brytanii album dystrybuowany będzie przez Lanquidity Records z siedzibą w Londynie.

Tracklista:

  1. Rian 8:07
  2. Phantom Power 4:46
  3. Grounded 7:52
  4. Droga 7:53

Linki do przedsprzedaży:
https://asfaltshop.pl/product/10149-noon-algorytm-cd

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze