21.3 C
Warszawa
piątek 14 czerwca • 2024
Strona głównaMUZYKABLUES • ROCK • METALLED ZEPPELIN. ODŚWIEŻONE ARCYDZIEŁO LEGENDY ROCKA!

LED ZEPPELIN. ODŚWIEŻONE ARCYDZIEŁO LEGENDY ROCKA!

Jest reedycja „How The West Was Won” z ponownym masteringiem nadzorowanym przez Jimmy’ego Page’a!

Jimmy Page dba o to, aby fani jednej z największych legend rocka, grupy Led Zeppelin, mieli co jakiś czas powody do radości. Legendarny gitarzysta od paru lat odświeża wydawnictwa zespołu sprzed lat i na cel wybrał kolejne – koncertowy materiał „How The West Was Won”! Koncertówka pod tytułem „How The West Was Won” oryginalnie ukazała się w 2003 roku i zawierała zapis dwóch koncertów Led Zeppelin z USA z czerwca 1972 roku – z hali Forum w Los Angeles (25 czerwca) oraz Long Beach Arena (27 czerwca). Pokryła się platyną w USA i osiągnęła szczyt notowania „Billboardu” oraz listy kanadyjskiej. W pamięci fanów głęboko zapisała się niesamowita, ponad 25-minutowa wersja „Dazed And Confused” oraz 21-minutowa improwizacja wokół „Whole Lotta Love”.

Zobacz również: Beth Hart & Joe Bonamassa – Black Coffee. Premiera nowego albumu!

W 2018 roku, w którym wypada okrągła, 50. rocznica powstania zespołu (we wrześniu), wydawnictwo ukazuje się ponownie. Utwory zostały poddane ponownemu masteringowi, a nad procesem czuwał Jimmy Page. „How The West Was Won” w nowej wersji zadebiutuje w następujących formatach:
•   CD – zremasterowane wydanie na trzech kompaktach
•   LP – zremasterowane wydanie na czterech 180-gramowych winylach (to premiera wydawnictwa w tym formacie)
•   Blu-Ray Audio – w jakości 96kHz/24 bit 5.1 (DTS-HD Master Audio Surround) oraz miksach stereo (PCM Stereo i DTS-HD Master Audio Stereo); (premiera wydawnictwa w tym formacie)
•   Streaming & Digital Download

Super Deluxe Boxed Set, a w nim:
•   zremasterowany materiał jako 3CD oraz 4LP
•   DVD audio w Dolby Digital 5.1 Surround i PCM Stereo, galeria zdjęć
•   Karta do ściągnięcia plików w stereo, w jakości 96kHz/24 bit
•   Książka z rzadkimi i nigdy wcześniej niepublikowanymi zdjęciami z koncertów z Kalifornii
•   Wysokiej jakości grafika z oryginalną okładką; pierwsze 30 tys. będzie numerowanych.

Led Zeppelin box 2018
Fot. mat. prasowy

Wznowienie znakomitego albumu koncertowego to początek wydawnictw dla uczczenia 50-lecia powstania Led Zeppelin, liczonego od pierwszego koncertu Roberta Planta, Jimmy’ego Page’a, Johna Paula Jonesa i Johna Bonhama, który odbył się 7 września 1968 roku w Gladsaxe, w Danii, jeszcze pod szyldem The New Yardbirds. Parę miesięcy później muzycy weszli do studia już jako Led Zeppelin, aby nagrać niezapomniany debiutancki album.

Led Zeppelin przestali istnieć w 1980 roku, po śmierci Johna Bonhama. Płyty zespołu sprzedały się na świecie w blisko 300 mln egzemplarzy. Formacja stała się jedną z największych legend rocka i hard rocka oraz wielką inspiracją dla kolejnych generacji muzyków.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze