Jest reedycja „How The West Was Won” z ponownym masteringiem nadzorowanym przez Jimmy’ego Page’a!

Jimmy Page dba o to, aby fani jednej z największych legend rocka, grupy Led Zeppelin, mieli co jakiś czas powody do radości. Legendarny gitarzysta od paru lat odświeża wydawnictwa zespołu sprzed lat i na cel wybrał kolejne – koncertowy materiał „How The West Was Won”! Koncertówka pod tytułem „How The West Was Won” oryginalnie ukazała się w 2003 roku i zawierała zapis dwóch koncertów Led Zeppelin z USA z czerwca 1972 roku – z hali Forum w Los Angeles (25 czerwca) oraz Long Beach Arena (27 czerwca). Pokryła się platyną w USA i osiągnęła szczyt notowania „Billboardu” oraz listy kanadyjskiej. W pamięci fanów głęboko zapisała się niesamowita, ponad 25-minutowa wersja „Dazed And Confused” oraz 21-minutowa improwizacja wokół „Whole Lotta Love”.

Zobacz również: Beth Hart & Joe Bonamassa – Black Coffee. Premiera nowego albumu!

W 2018 roku, w którym wypada okrągła, 50. rocznica powstania zespołu (we wrześniu), wydawnictwo ukazuje się ponownie. Utwory zostały poddane ponownemu masteringowi, a nad procesem czuwał Jimmy Page. „How The West Was Won” w nowej wersji zadebiutuje w następujących formatach:
•   CD – zremasterowane wydanie na trzech kompaktach
•   LP – zremasterowane wydanie na czterech 180-gramowych winylach (to premiera wydawnictwa w tym formacie)
•   Blu-Ray Audio – w jakości 96kHz/24 bit 5.1 (DTS-HD Master Audio Surround) oraz miksach stereo (PCM Stereo i DTS-HD Master Audio Stereo); (premiera wydawnictwa w tym formacie)
•   Streaming & Digital Download

Super Deluxe Boxed Set, a w nim:
•   zremasterowany materiał jako 3CD oraz 4LP
•   DVD audio w Dolby Digital 5.1 Surround i PCM Stereo, galeria zdjęć
•   Karta do ściągnięcia plików w stereo, w jakości 96kHz/24 bit
•   Książka z rzadkimi i nigdy wcześniej niepublikowanymi zdjęciami z koncertów z Kalifornii
•   Wysokiej jakości grafika z oryginalną okładką; pierwsze 30 tys. będzie numerowanych.

Led Zeppelin box 2018
Fot. mat. prasowy

Wznowienie znakomitego albumu koncertowego to początek wydawnictw dla uczczenia 50-lecia powstania Led Zeppelin, liczonego od pierwszego koncertu Roberta Planta, Jimmy’ego Page’a, Johna Paula Jonesa i Johna Bonhama, który odbył się 7 września 1968 roku w Gladsaxe, w Danii, jeszcze pod szyldem The New Yardbirds. Parę miesięcy później muzycy weszli do studia już jako Led Zeppelin, aby nagrać niezapomniany debiutancki album.

Led Zeppelin przestali istnieć w 1980 roku, po śmierci Johna Bonhama. Płyty zespołu sprzedały się na świecie w blisko 300 mln egzemplarzy. Formacja stała się jedną z największych legend rocka i hard rocka oraz wielką inspiracją dla kolejnych generacji muzyków.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Sabaton zaprezentował nowy utwór „Great War”

Sabaton, zespół który niedawno wystąpił jako gwiazda tegorocznej