21.5 C
Warszawa
sobota 22 czerwca • 2024
Strona głównaSPORTINNE SPORTYNIE ŻYJE IRENA SZEWIŃSKA. MIAŁA 72 LATA

NIE ŻYJE IRENA SZEWIŃSKA. MIAŁA 72 LATA

W piątkowy wieczór 29 czerwca, zmarła wybitniejsza polska sportsmenka w historii, multimedalistka olimpijska, wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członek MKOl Irena Szewińska. O jej śmierci poinformował mąż Janusz Szewiński. 

Irena Szewińska była legendą, nie tylko polskiego, ale i światowego sportu, to siedmiokrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich oraz dziesięciokrotna mistrzostw Europy. Wielokrotna reprezentantka Polski w meczach międzypaństwowych i pucharze Europy, zmarła wieczorem w warszawskim Wojskowym Instytucie Medycznym po długiej chorobie, z którą walczyła przez wiele lat. Była laureatką wielu odznaczeń państwowych, w tym najwyższego odznaczenia państwowego Orderu Orła Białego.

– Najwięcej radości przyniosły mi pierwsze medale podczas igrzysk w Tokio oraz ten ostatni, złoty w Montrealu na 400 m, kiedy ustanowiłam rekord świata 49,28 – przyznała Irena Szewińska po latach. Rekord na 400 metrów w dalszym ciągu jest najlepszym wynikiem w historii polskiego sportu, mimo że padł w 1976 roku podczas igrzysk w Montrealu!

(źródło: olimpijski.pl)

Zobacz więcej w kategorii: Sport

Zobacz również

2 KOMENTARZE

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze