7.2 C
Warszawa
wtorek 23 kwietnia • 2024
Strona głównaSPORTPIŁKA NOŻNANAJLEPSI ZAWODNICY LOTTO EKSTRAKLASY SEZONU 2017/18 NOMINOWANI

NAJLEPSI ZAWODNICY LOTTO EKSTRAKLASY SEZONU 2017/18 NOMINOWANI

Grono piłkarskich ekspertów wybrało piłkarzy i trenerów nominowanych do nagród za kończący się sezon LOTTO Ekstraklasy. Obradująca w siedzibie nc+ 15-osobowa kapituła, po raz pierwszy głosowała także na laureatów, których poznamy 21 maja 2018 roku na Gali Ekstraklasy. Organizatorzy tego wydarzenia zapraszają do dyskusji na temat kandydatów pod hashtagiem #topESA.

Wśród nominowanych przez kapitułę znalazły się po trzy osoby w każdej kategoriach. W odróżnieniu od lat ubiegłych, zwycięzców w poszczególnych kategoriach wybrali w tajnym głosowaniu członkowie kapituły. Każdy z tego grona mógł przyznać nominowanym 5, 3 oraz 1 punkt. W przypadku remisu o zwycięzcy zadecyduje najwyższa ilość otrzymanych „piątek”. Wyniki głosowania pozostaną tajne aż do ceremonii wręczenia nagród na Gali Ekstraklasy. Lista nominowanych:

Bramkarz Sezonu

Arkadiusz Malarz (Legia Warszawa)

Tomasz Loska (Górnik Zabrze)

Zlatan Alomerović (Korona Kielce)

Obrońca Sezonu

Emir Dilaver (Lech Poznań)

Michał Helik (Cracovia)

Bartosz Rymaniak (Korona Kielce)

Pomocnik Sezonu

Damian Kądzior (Górnik Zabrze)

Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze)

Arvydas Novikovas (Jagiellonia Białystok)

Napastnik Sezonu

Igor Angulo (Górnik Zabrze)

Carlos Lopez (Wisła Kraków)

Jarosław Niezgoda (Legia Warszawa)

Odkrycie Sezonu

Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze)

Sebastian Szymański (Legia Warszawa)

Robert Gumny (Lech Poznań)

Trener Sezonu

Marcin Brosz (Górnik Zabrze)

Ireneusz Mamrot (Jagiellonia Białystok)

Jerzy Brzęczek (Wisła Płock)

Wyboru Piłkarza Sezonu dokonają tak jak dotychczas, wszyscy zawodnicy LOTTO Ekstraklasy. Swoje głosy oddadzą korespondencyjnie na pięciu nominowanych przez kapitułę graczy. Warunkiem jest brak możliwości głosowania na siebie lub na kolegę z drużyny. W tej kategorii nominowani zostali:

Igor Angulo (Górnik Zabrze)

Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze)

Carlos Lopez (Wisła Kraków)

Arkadiusz Malarz (Legia Warszawa)

Arvydas Novikovas (Jagiellonia Białystok)

W skład tegorocznej kapituły weszli przedstawiciele mediów na co dzień aktywnie zaangażowani w rozgrywki LOTTO Ekstraklasy. Oprócz dziennikarzy znaleźli się w niej także przedstawiciele Ekstraklasy S.A. i Ekstraklasa Live Park. Znaleźli się wśród nich: Paulina Czarnota-Bojarska jako przewodnicząca, Rafał Wolski, Tomasz Wieszczycki (wszyscy nc+), Andrzej Strejlau, Michał Zawacki (Eurosport), Tomasz Włodarczyk (Przegląd Sportowy), Andrzej Janisz (Polskie Radio), Przemysław Pawlak (Piłka Nożna), Krzysztof Stanowski (Weszlo.com), Adam Godlewski (Sport), Piotr Koźmiński (Super Express), Stefan Szczepłek (Rzeczpospolita), Maciej Białek (PAP), Marcin Stefański (Ekstraklasa) oraz Marcin Serafin (Ekstraklasa Live Park).

Zobacz więcej w kategorii: Piłka nożna

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze