21.3 C
Warszawa
piątek 14 czerwca • 2024
Strona głównaFILMFAMILIJNYMACIEJ STUHR O OJCOSTWIE, BYCIU GĘSIĄ I SKRYWANYCH MARZENIACH - KACZKI Z...

MACIEJ STUHR O OJCOSTWIE, BYCIU GĘSIĄ I SKRYWANYCH MARZENIACH – KACZKI Z GĘSIEJ PACZKI

Jak mówią gęsi? Co to znaczy być ojcem? Czy dubbing to frajda? Na te wszystkie pytania odpowiada Maciej Stuhr, który w polskiej wersji językowej komedii „Kaczki z gęsiej paczki” użyczył głosu głównej postaci – gęsi o imieniu Benek.

Aktor zdradza również swoje najskrytsze marzenie i bardzo chwali swoją dubbingową koleżankę Julię Kamińską, z którą na polu animacji spotyka się po raz kolejny od czasu hitu „Zaplątani”. Zapraszamy na rozmowę z Maciejem Stuhrem i przypominamy, że „Kaczki z gęsiej paczki” nadlecą do kin w całej Polsce już w piątek 11 maja 2018 roku.

„”Kaczki z gęsiej paczki” to niezwykle śmieszny film” – mówi Maciej Stuhr – „Śmiałem się, kiedy go oglądałem, śmiałem się nawet jak pracowaliśmy nad tą postacią. Mam nadzieję, że dzieciaki też będą się śmiały.”. Zapytany o graną przez siebie postać, dodaje: „Benek jest sprytną gęsią, przede wszystkim świetnie lata i lubi życie według swoich zasada i reguł. Kocha zabawę i jest fantastycznym „fruwaczem”. Wydaje mu się, że jest najlepszy na świecie. Aż tu nagle… bo przecież zazwyczaj w filmach jest: „aż tu nagle”. „Jak mówią gęsi?” – to jest pytanie, które zadawałem sobie przez parę dni pracy nad dubbingiem. Jednocześnie zawsze staram się, aby mój głos z każdą nową postacią, którą nagrywam, był troszkę inny od Julka z „Zaplątanych” czy od „Kurczaka Małego”… kurczak to nie gęś w końcu! Szukam więc różnych środków. Na szczęście Benek jest bardzo wyjątkową postacią spośród wszystkich, którym podkładałem do tej pory głos. Ma w sobie coś z luzaka i trochę takiego… „jowialnego pana” z lekkim brzuszkiem i bardzo charakterystycznym śmiechem. Po raz pierwszy w życiu tak się śmiałem, jak się śmieje Benek, więc musiałem to trochę poćwiczyć. A jak wyszło? To już zobaczą dzieciaki w kinie!”

Zobacz także: Małgorzata Kożuchowska na tropie UFO w przezabawnej komedii „Luis i obcy”

Maciej Stuhr na pytanie, dlaczego podkłada głos w filmach animowanych odpowiedział: „Z różnych powodów. Po pierwsze: jest to dla mnie ogromna frajda. Przypominam sobie jak byłem dzieciakiem i jak lubiłem oglądać śmieszne filmy. Po drugie: sam mam teraz małe dziecko, małego Tadzia, więc trochę dla niego też robię, żeby on mógł tatusia posłuchać w różnych bajkach. To taka moja prywatna motywacja. Bycie tatą to jedno z najpoważniejszych zadań. Jak widać po naszym filmie, nawet taka gęś jak Benek może zrozumieć, że ojcostwo to najwspanialsza przygoda jaką mężczyzna, czy też samiec gęsi, może w życiu przeżyć. To piękna lekcja dla Benka i myślę, że dająca do myślenia wielu widzom. Wielu tatusiów, którzy przyjdą na ten film z dzieciakami może się odnaleźć w tej postaci.”

Aktor zdradza również swoje sekretne marzenie, które udało mu się poniekąd spełnić dzięki filmowi „Kaczki z gęsiej paczki”: „Myślę, że każdy chłopak marzy o lataniu. Muszę się przyznać, że miewam bardzo często sny o lataniu i one są niezwykle realne. Otwieram w nich okno jak w Piotrusiu Panie, wyskakuje i… nie spadam w dół, tylko szybuję nad miastem! To jeden z moich ulubionych snów, jakie w życiu mam. Cieszę się, że „gęsiej paczce” mogę zaprezentować swoje od dawna skrywane marzenia.”

„Kaczki z gęsiej paczki” to nie pierwszy raz, kiedy w jednej animacji spotykają się Maciej Stuhr i Julia Kamińska: „Pracowaliśmy już razem z Julią Kamińską – stworzyliśmy parę „Zaplątanych”, czyli Roszpunki i Julka Szczerbca. Teraz ta para powraca – obrosła w piórka można powiedzieć. Po sukcesie disney’owskiej produkcji będziemy się wzbijać w przestworza. Julia jest wspaniałą profesjonalistką, jeżeli chodzi o dubbing i naprawdę robi to wybitnie. Potrafi głosem tak oddać charakter postaci jak mało która jej koleżanka. Jestem bardzo szczęśliwy, że przy tym filmie pracujemy razem.”

Zobacz oficjalny zwiastun filmu „Kaczki z gęsiej paczki”:

Benek jest dumną gęsią, beztroskim kawalerem i pozwalającym sobie na wszystko lekkoduchem. Zdecydowanie woli podniebne akrobacje i kaskaderskie popisy od ćwiczeń przed czekającą go migracją do ciepłych krajów. Podczas jednego z popisowych przelotów Benka coś idzie nie tak i gąsior wpada prosto w stado kaczątek. W wyniku wypadku dwa pisklaki zostają oddzielone od reszty swoich braci i sióstr a główny bohater ulega kontuzji, która nie pozwala mu na wzbicie się w powietrze. Zamiast dalej latać zmuszeni będą człapać. Benek musi teraz zadbać o maluchy i wspólnie z nimi wyrusza w podróż życia – przez malownicze góry, wspaniałe jeziora, bambusowe lasy i jaskinie pełne tajemnic. Dzięki tej przygodzie, Benek przekona się o sile bezwarunkowej miłości i stanie się dla kaczątek najlepszym ojcem na całym ptasim świecie.

Gatunek: animowany, komedia, familijny

Produkcja: USA, Chiny 2018

Reżyseria: Christopher Jenkins („Na fali” – scenariusz)

Scenariusz: Rob Muir, Christopher Jenkins („Na fali”)

Obsada polskiej wersji językowej: Maciej Stuhr („Coco”, „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”, „Gnomeo i Julia”, „Zaplątani”), Julia Kamińska („Zwierzogród”, „Balerina”, Jak wytresować smoka”, „Zaplątani”)

Zobacz więcej w kategorii: Film familijny

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze