14.6 C
Warszawa
piątek 12 kwietnia • 2024
Strona głównaROZRYWKAMUSICAL GENTLE WOMAN – EKSCYTUJĄCA ROZRYWKA W KOSTIUMIE BURLESKI W WARSZAWSKIM CAPITOL...

MUSICAL GENTLE WOMAN – EKSCYTUJĄCA ROZRYWKA W KOSTIUMIE BURLESKI W WARSZAWSKIM CAPITOL CLUB

Show Burlesque Dance i Klub Capitol w Warszawie zapraszają wszystkich na premierę musicalu „Gentle Woman”, która odbędzie się 13 stycznia 2018 roku. Żywiołowe przedstawienie otwiera cykl #clubtheatre.

Fabuła: bohaterki, sześć współczesnych kobiet poszukujących swojego miejsca w świecie rządzonym przez męskie reguły, prezentują bogactwo osobowości, swoje wartości, sposoby radzenia sobie z problemami w kontekście kobiecości i jej wagi w świecie. Dramaturgia spektaklu zbudowana jest wokół dość codziennej sytuacji – przyjaciółki razem spędzają wieczór w mieście, napotykają inne kobiety – i te „idealne”, i te, z którymi wolałyby nie mieć nic wspólnego. Konfrontacja staje się źródłem refleksji o własną tożsamość i kondycję jako kobiety: co we mnie warte jest uwagi, jaka chcę być? Spotkanie z drugą kobietą może być źródłem całej palety doznań – przyjaźni, odcięcia się, po olśnienie, a nawet dreszcz erotyzmu… Obserwujemy bujny wymiar kobiecości manifestującej się różnorodnością, zwątpieniem i zagubieniem, przeplatającymi się z energią życia i kreacji.

Kim jest gentle woman”? Ona czerpie moc z wrażliwości i delikatności. Z gracją kota porusza się w dżungli biznesu i męskiej (słabnącej jednak) dominacji. Buduje siebie, nasycając się pierwiastkiem uniwersalnej kobiecości i w więzi z kobietami, i w kontrze do nich. Mężczyzn postrzega jako niedowiarków, napastników, ale też dopełnienie i bogactwo drugiego bieguna w oceanie życia, z którego chce pić. Czy „gentle woman” sprawdza się w dzisiejszym świecie? Czy ma dość odwagi, by sięgając po spełnienie w przestrzeniach uznanych za męskie, zachować swoją kobiecość? Czy to jest możliwe?

Te i kolejne wątki ujęte w błyskotliwą klamrę kokieterii, zmysłów i sztuki tanecznej. Spektakl w wykonaniu artystek Show Burlesque Dance.  By kobiety przejrzały się jak w lustrze i pokochały to, co zobaczą, a mężczyźni dostrzegli, z kim mają do czynienia.  Znakomita zabawa, żartobliwy ton i inteligentny obraz życia w soczewce burleski.

Bilety dostępne na tronie www.showburlesque.pl/sklep lub w miejscu i w dniu wydarzenia.

  • 70 zł – sprzedaż via WWW do 23.12.2017
  • 80 zł – sprzedaż via WWW do 12.01.2017
  • 90 zł – sprzedaż na miejscu przed spektaklem 13.01.2018, godz. 21.00-21.30

Bilet upoważnia do pozostania na imprezie Klubu Capitol tego samego wieczoru na imprezie w tematyce Burlesque.
Rezerwacja stolików blisko sceny zależy od kolejności zgłoszeń i opłaty rezerwacyjnej według cennika klubu – informacja: tel. 733 777 654.

Premiera 13 stycznia 2018 r., godz. 21:30, Capitol Club Warszawa, ul. Marszałkowska 115, otwarcie drzwi od godz. 21.00.
Zapraszają: Show Burlesque Dance i Capitol Club Warszawa

Scenariusz, choreografia i reżyseria: Malewska Kinga
Kostiumy: Hanna Pastor

Realizacja dźwięku: Michał Myszkowski

Obsada:
Dyrektorka Teatru: Kinga Malewska
Długowłosa: Anna Bakalarska
Policjantka: Agnieszka Darkowska
Tancerka Go Go: Marysia Rozbicka
Tancerka Rewiowa: Natalia Popławska
Asystentka Dyrektorki, Tancerka: Agnieszka Lamirowska
Tancerka Rewiowa 2: Daria Akatowa

Reżyseria i choreografia: Kinga Malewska – założycielka i liderka grupy Show Burlesque Dance, mgr żywienia człowieka, dyplomowana instruktorka tańca jazzowego, absolwentka Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego pod kierownictwem Piotra Galińskiego, choreograf, twórca warsztatów „zMIXuj swój STYL” i konkursu Show Burlesque Queen Contest, półfinalistka 2 Edycji You Can Dance (Buenos Aires). Kierownik artystyczny i właścicielka warszawskiej Szkoły Tańca Fun Dance Studio. Instruktorka tańca na szpilkach, trenerka personalna w obszarze odkrywania pewności siebie i pielęgnowania kobiecości, burlesque i jazz dance w warszawskiej Lemono Dance Centre. Autorka „Paris of the East – Uczta dla zmysłów” (premiera 2017) – pełnowymiarowego spektaklu taneczno-wokalnego w stylu brodwayowskim, przenoszącego widzów do barwnej kultury Warszawy lat 20. XX w.

Show Burlesque Dance – profesjonalna grupa tancerek, wokalistek, performerek i aktorek tworząca widowiska taneczno- teatralne live pod kierownictwem Kingi Malewskiej. Grupa od 6 lat występuje z sukcesem w kraju i za granicą, na wielkich scenach i kameralnych parkietach.
Od emocji do tańca, od tańca do emocji… Zabieramy Was do świata rewii, kabaretu, pereł, diamentów, piór, wyrazistego stroju i makijażu. W Show Burlesque Dance emocje kokietują, ruch flirtuje, elegancja oczarowuje.

www.showburlesque.pl

Dla nas kobiecość to wszechobecny, zmysłowy i ekspresyjny taniec. Przytupnięcie i delikatność, tworzące prawdziwie olśniewający show. Taniec na krzesłach, z kapeluszem, wśród wachlarzy z piór nie pozostawia miejsca na inne wrażenie niż zachwyt. Prawdziwa gratka dla publiczności obu płci, panowie poczują się jak gentlemani, a Panie zachwycą się kunsztownymi stylizacjami.

Let us Show You how we Burlesque!

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze