Show Burlesque Dance i Klub Capitol w Warszawie zapraszają wszystkich na premierę musicalu „Gentle Woman”, która odbędzie się 13 stycznia 2018 roku. Żywiołowe przedstawienie otwiera cykl #clubtheatre.

Fabuła: bohaterki, sześć współczesnych kobiet poszukujących swojego miejsca w świecie rządzonym przez męskie reguły, prezentują bogactwo osobowości, swoje wartości, sposoby radzenia sobie z problemami w kontekście kobiecości i jej wagi w świecie. Dramaturgia spektaklu zbudowana jest wokół dość codziennej sytuacji – przyjaciółki razem spędzają wieczór w mieście, napotykają inne kobiety – i te „idealne”, i te, z którymi wolałyby nie mieć nic wspólnego. Konfrontacja staje się źródłem refleksji o własną tożsamość i kondycję jako kobiety: co we mnie warte jest uwagi, jaka chcę być? Spotkanie z drugą kobietą może być źródłem całej palety doznań – przyjaźni, odcięcia się, po olśnienie, a nawet dreszcz erotyzmu… Obserwujemy bujny wymiar kobiecości manifestującej się różnorodnością, zwątpieniem i zagubieniem, przeplatającymi się z energią życia i kreacji.

Kim jest gentle woman”? Ona czerpie moc z wrażliwości i delikatności. Z gracją kota porusza się w dżungli biznesu i męskiej (słabnącej jednak) dominacji. Buduje siebie, nasycając się pierwiastkiem uniwersalnej kobiecości i w więzi z kobietami, i w kontrze do nich. Mężczyzn postrzega jako niedowiarków, napastników, ale też dopełnienie i bogactwo drugiego bieguna w oceanie życia, z którego chce pić. Czy „gentle woman” sprawdza się w dzisiejszym świecie? Czy ma dość odwagi, by sięgając po spełnienie w przestrzeniach uznanych za męskie, zachować swoją kobiecość? Czy to jest możliwe?

Te i kolejne wątki ujęte w błyskotliwą klamrę kokieterii, zmysłów i sztuki tanecznej. Spektakl w wykonaniu artystek Show Burlesque Dance.  By kobiety przejrzały się jak w lustrze i pokochały to, co zobaczą, a mężczyźni dostrzegli, z kim mają do czynienia.  Znakomita zabawa, żartobliwy ton i inteligentny obraz życia w soczewce burleski.

Bilety dostępne na tronie www.showburlesque.pl/sklep lub w miejscu i w dniu wydarzenia.

  • 70 zł – sprzedaż via WWW do 23.12.2017
  • 80 zł – sprzedaż via WWW do 12.01.2017
  • 90 zł – sprzedaż na miejscu przed spektaklem 13.01.2018, godz. 21.00-21.30

Bilet upoważnia do pozostania na imprezie Klubu Capitol tego samego wieczoru na imprezie w tematyce Burlesque.
Rezerwacja stolików blisko sceny zależy od kolejności zgłoszeń i opłaty rezerwacyjnej według cennika klubu – informacja: tel. 733 777 654.

Premiera 13 stycznia 2018 r., godz. 21:30, Capitol Club Warszawa, ul. Marszałkowska 115, otwarcie drzwi od godz. 21.00.
Zapraszają: Show Burlesque Dance i Capitol Club Warszawa

Scenariusz, choreografia i reżyseria: Malewska Kinga
Kostiumy: Hanna Pastor

Realizacja dźwięku: Michał Myszkowski

Obsada:
Dyrektorka Teatru: Kinga Malewska
Długowłosa: Anna Bakalarska
Policjantka: Agnieszka Darkowska
Tancerka Go Go: Marysia Rozbicka
Tancerka Rewiowa: Natalia Popławska
Asystentka Dyrektorki, Tancerka: Agnieszka Lamirowska
Tancerka Rewiowa 2: Daria Akatowa

Reżyseria i choreografia: Kinga Malewska – założycielka i liderka grupy Show Burlesque Dance, mgr żywienia człowieka, dyplomowana instruktorka tańca jazzowego, absolwentka Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego pod kierownictwem Piotra Galińskiego, choreograf, twórca warsztatów „zMIXuj swój STYL” i konkursu Show Burlesque Queen Contest, półfinalistka 2 Edycji You Can Dance (Buenos Aires). Kierownik artystyczny i właścicielka warszawskiej Szkoły Tańca Fun Dance Studio. Instruktorka tańca na szpilkach, trenerka personalna w obszarze odkrywania pewności siebie i pielęgnowania kobiecości, burlesque i jazz dance w warszawskiej Lemono Dance Centre. Autorka „Paris of the East – Uczta dla zmysłów” (premiera 2017) – pełnowymiarowego spektaklu taneczno-wokalnego w stylu brodwayowskim, przenoszącego widzów do barwnej kultury Warszawy lat 20. XX w.

Show Burlesque Dance – profesjonalna grupa tancerek, wokalistek, performerek i aktorek tworząca widowiska taneczno- teatralne live pod kierownictwem Kingi Malewskiej. Grupa od 6 lat występuje z sukcesem w kraju i za granicą, na wielkich scenach i kameralnych parkietach.
Od emocji do tańca, od tańca do emocji… Zabieramy Was do świata rewii, kabaretu, pereł, diamentów, piór, wyrazistego stroju i makijażu. W Show Burlesque Dance emocje kokietują, ruch flirtuje, elegancja oczarowuje.

www.showburlesque.pl

Dla nas kobiecość to wszechobecny, zmysłowy i ekspresyjny taniec. Przytupnięcie i delikatność, tworzące prawdziwie olśniewający show. Taniec na krzesłach, z kapeluszem, wśród wachlarzy z piór nie pozostawia miejsca na inne wrażenie niż zachwyt. Prawdziwa gratka dla publiczności obu płci, panowie poczują się jak gentlemani, a Panie zachwycą się kunsztownymi stylizacjami.

Let us Show You how we Burlesque!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Medytacje. Wernisaż wystawy Marcela Marczuka już 30 marca

„Gdzieś tam musi być przestrzeń na oddech…” napisał