28.1 C
Warszawa
piątek 24 maja • 2024
Strona głównaMUZYKABLUES • ROCK • METALMocne uderzenie tej jesieni - na jakie koncerty warto się wybrać

Mocne uderzenie tej jesieni – na jakie koncerty warto się wybrać

Pozornie może się wydawać, że miejsce pubów idealnych na koncerty hard rock / metal zajęły na polskich ulicach kluby z muzyką elektroniczną. Tymczasem wciąż odbywa się sporo ciekawych imprez dla fanów cięższych brzmień. Warto sobie przypomnieć po latach znane niegdyś zespoły lub odkryć najmłodsze gwiazdy tych gatunków.

Polska dała światu takie gwiazdy heavy metalu jak Behemoth. Nic dziwnego, że nen gatunek ma nad Wisłą stałe i oddane grono fanów. Na pewno ucieszy ich informacja o planowanych na 13 i 14 listopada koncertach zespołu Amenra. Belgowie już raz byli w Polsce i spotkali się z niezwykle ciepłym przyjęciem publiczności. Wracają więc do wrocławskich Zaklętych Rewirów i warszawskiego klubu Progresja. Same nazwy lokali mogą stanowić podpowiedź co do klimatu, którego można się spodziewać na koncertach.

Sweet Noise wraca po latach

Jeśli chodzi o koncerty hard-rock/metal, to na listopad zapowiedziany jest też zaskakujący powrót po dłuższej przerwie. Sweet Noise był w latach 90. jednym z najsłynniejszych zespołów wykonujących ciężkie brzmienia. W zyskaniu ogólnopolskiej sławy z jednej strony pomógł przypadek, z drugiej przemyślana strategia. W czasie, gdy Glaca zaczął dawać koncerty hard-rock-metal, na świecie pierwsze miejsca list przebojów okupowało The Prodigy. Frontmeni obu grup grających różną, choć równie ciężką muzykę, wyglądali podobnie dzięki kolczykom czy czerwonym włosom. To zwróciło uwagę mediów na Glacę. Swoją szansę wykorzystał bezbłędnie, gdy zdecydował się na duety: z Edytą Górniak, Peją czy Anną Marką Jopek. Trasa Respect Tour ma przypomnieć stare utwory i zapoznać słuchaczy z nowszymi kompozycjami. Najbliższy koncert 22 listopada w CK Wiatrak w Zabrzu.

Fot. mat. prasowy

Zobacz również: The Number Twelve Looks Like You zapowiedzieli pierwszy album od dekady

Najbardziej hardcorowe koncerty hard-rock i metal tej jesieni

Czasem wystarczy wymienić nazwy zespołów, by stało się jasne, czego można się spodziewać po ich koncercie. Tak jest z grupą Destroyer 666, którą na koncertach w Polsce będzie supportował Nocturnal Graves. Na pewno można spodziewać się okazji do wyszalenia się pod sceną wśród podobnie myślących osób, które cenią ten sam styl. Zespół odwiedzi Kraków, Poznań i Warszawę. Koncerty 3,9 i 10 listopada odbędą się w klubach Kwadrat, U Bazyla i w słynnej Proximie. Każde z tych miejsc jest już znane fanom koncertów hard-rock/metal ze świetnej atmosfery i odpowiedniej ilości miejsca do tańca pod sceną.

Fot. mat. prasowy

Halloween na koncercie hard-rock i metal

Choć Halloween to mroczne wydarzenie głównie z perspektywy dzieci, warto potraktować go jako okazję do tego, by przebrać się w inspirowany filmami grozy strój i ruszyć na imprezę w ostrym klimacie. Tego dnia we Wrocławiu trudno będzie się zdecydować. Český fest mrtvých w D.K. Luksus już samą nazwą wprawia w dobry nastrój, a na koncercie będzie jeszcze ciekawiej dzięki plejadzie polskich, czeskich i niemieckich wykonawców. W tym czasie w Starym Klasztorze odbędzie się Muzyczna Noc Grozy. Tu zespół grający muzykę na żywo zapewni odpowiednią oprawę, grając hity zespołów takich jak Metallica czy Marylin Manson.

Zobacz więcej w kategorii: Muzyka blues/rock/metal

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze