17.9 C
Warszawa
czwartek 23 maja • 2024
Strona głównaFILMDRAMAT • OBYCZAJOWYMŁODE, PIĘKNE I NIE BOJĄ SIĘ ODWAŻNYCH SCEN! WSCHODZĄCE GWIAZDY FILMU REAKCJA...

MŁODE, PIĘKNE I NIE BOJĄ SIĘ ODWAŻNYCH SCEN! WSCHODZĄCE GWIAZDY FILMU REAKCJA ŁAŃCUCHOWA

Są młode, piękne i nie boją się odważnych scen. Małgorzata Mikołajczak i Wiktoria Stachowicz na nowych zdjęciach z filmu Reakcja łańcuchowa”. Nominowany do Złotych Lwów 42. FPFF w Gdyni obraz w kinach od 8 grudnia.

„Reakcja łańcuchowa” – nowy film producentów „Jesteś Bogiem” i „Sali samobójców” – to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia trójki trzydziestolatków, będących o krok od życiowego przełomu, który odmieni na zawsze ich świat. W głównych rolach kobiecych – u boku doświadczonych aktorek: Magdy Popławskiej i Anny Radwan, wystąpiły dwie wschodzące gwiazdy młodego pokolenia Małgorzata Mikołajczak i Wiktoria Stachowicz. Prezentujemy nowe, niepublikowane zdjęcia aktorek „Reakcji łańcuchowej”.

„Zestawiając dwie siostry, czyli Martę i Asię, chodziło mi o pokazanie kontrastu. Z jednej strony jest Marta, która w wyniku swoich przeżyć tak kieruje swoim życiem, żeby zachować poczucie bezpieczeństwa. Z drugiej jest Asia, która z kolei ma do niego, jak i do swojej cielesności, podejście znacznie bardziej swobodne. Wiekowo dzieli je dekada. Podobnie jak mnie i moje siostry, gdzie ta różnica wieku jest podobna. Patrząc na to z tej perspektywy, widzę, jak różnie patrzymy na pewne życiowe kwestie. O to chodziło mi też w filmie” – reżyser, Jakub Pączek.

Zobacz zwiastun filmu „Reakcja łańcuchowa”:

Marta kończy 30 lat i wkrótce ma wziąć ślub z Adamem. Jej przyszły mąż pochodzi z bogatego domu, ale jest zupełnie zdominowany przez charyzmatyczną i odnoszącą sukcesy matkę. Sytuacja młodych dodatkowo komplikuje się, gdy do opinii publicznej przedostaje się informacja o zaginięciu byłej dziewczyny Adama. Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania Kasi szybko stają się tematem numer jeden wiadomości w kraju. A policyjne śledztwo w różnym stopniu dotyka nie tylko przyszłych małżonków, ale również ich bliskich, w tym – siostrę Marty – Asię oraz najlepszego przyjaciela pary, Pawła – niespełnionego filmowca, dla którego jedyną perspektywą zarobku stała się branża pornograficzna. Z czasem wydarzenia, które miały swój początek na urodzinowym przyjęciu-niespodziance, które mężczyźni zorganizowali Marcie, uruchomią spiralę tragicznych wydarzeń. W gęstniejącej atmosferze wzajemnych podejrzeń i oskarżeń nic nie będzie takie, jak mogłoby się na początku wydawać…

Film „Reakcja łańcuchowa” znalazł się w prestiżowym gronie produkcji nominowanych do Złotych Lwów 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Produkcja: Polska 2017

Producent: Studio Filmowe KADR

Reżyseria i scenariusz: Jakub Pączek

Obsada: Tomasz Włosok („Powidoki”, „Jestem mordercą”, „Bodo”, „M jak miłość” – serial TV), Małgorzata Mikołajczak („Bikini Blues”, „Legendy polskie. Smok”), Bartosz Gelner („Płynące wieżowce”, „Sala samobójców”, „Szatan kazał tańczyć”, „Krew z krwi 2” – serial TV), Magda Popławska („Jestem mordercą”, „Obietnica”, „Dziewczyna z szafy”), Janusz Chabior („Botoks”, „Na granicy”, „Disco Polo”, „Służby specjalne”, „Drogówka”), Andrzej Mastalerz („Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać”, „Kamienie na szaniec”, „Obława”, „W ciemności”), Anna Radwan („Pakt” – serial TV, „Katyń”, „Odwróceni”)

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze