-5.9 C
Warszawa
czwartek 30 listopada • 2023
Strona głównaPODRÓŻEMAREK KAMIŃSKI - NO TRACE EXPEDITION. PONAD 30 000 KM W DUCHU...

MAREK KAMIŃSKI – NO TRACE EXPEDITION. PONAD 30 000 KM W DUCHU IDEI NO TRACE

No Trace Expedition dobiegła końca! 15 października po ponad 4,5 miesiącach podroży przez 9 krajów świata Marek Kamiński wrócił do Polski. W ramach wyprawy podróżnik przejechał miejskim samochodem elektrycznym Nissan LEAF 30 tys. kilometrów.

Trasa wyprawy wiodła z Polski przez Obwód Kaliningradzki, Litwę̨, Łotwę, Estonię, Rosję, Syberię, Mongolię, Chiny, Koreę Południową, aż do Japonii i z powrotem. Ekspedycja, której motto brzmiało”troska o lepszy świat wymaga odwagi” miała pokazać, że można zdobywać nawet ciężko dostępne miejsca na świecie, żyjąc w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Poza zeroemisyjnym samochodem elektrycznym, wszystkie elementy wyprawy, tj.: odżywianie, ubrania, zasilanie, aktywności oparte zostały o innowacyjne technologie oszczędzające naturę̨, tak by pozostawiać jak najmniej śladów swojej obecności w przyrodzie, a jedynie pozytywne ślady w ludzkich umysłach.

Zobacz również: Stany Zjednoczone krajem partnerskim World Travel Show

Celem Marka Kamińskiego było zwrócenie uwagi ludziom napotkanym po drodze, jak ważne dla dobra naszej planety są codzienne nawyki i czynności jej mieszkańców, niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdujemy, co robimy i z jakiego kraju jesteśmy. Troska o lepszy świat wymaga odwagi – ale to my musimy zacząć od siebie, bynadać sens naszym działaniom, najlepiej od zaraz. „Wystarczy naprawdę niewiele, by zmieniać świat. Można zacząć od małych rzeczy, np. używania dzbanka lub butelki z filtrem, zamiast kupowania wody w plastikowych butelkach, które później wyrzucamy, a jeśli już kupujemy wodę w plastikach, segregujmy je, by zyskały drugie życie poprzez recykling” – dodaje. Wyprawa Marka Kamińskiego to nie tylko okazja do refleksji na temat konieczności dbania o naszą planetę. Sukces ekspedycji weryfikuje kolejne mity związane z użytkowaniem pojazdów zeroemisyjnych, np. przegrzewanie się lub zamarzanie akumulatorów. Wytyczony został nowy szlak dla obecnych i przyszłych posiadaczy aut elektrycznych, przed którymi otworem stoi już nie tylko miasto, ale cały świat!

Marek Kamiński przejechał 30 000 km samochodem elektrycznym Nissan LEAF!:

Organizatorem projektu jest Instytut Marka Kamińskiego. Projekt wspierają Sponsorzy Strategiczni: Nissan, PKN ORLEN oraz Invena S.A. Mecenasem podróży jest Energa S.A. Wśród Partnerów Technicznych znalazły się: Salewa, MentzElectric, Traveler by ShareMap, Koło Naukowe ADek, PIMOT, a Partnerami Merytorycznymi są: Infuture Hatalska Foresight Institute, Fundacja Alter Eko, Little Greenfinity oraz Świat z Bliska.

Dorota Pajączkowska – Nissan Polska PR manager o podróży Marka Kamińskiego:

Zobacz zdjęcia z konferencji:

[Best_Wordpress_Gallery id=”698″ gal_title=”20181017010000″]

Zobacz więcej w kategorii: Podróże

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze