-3.9 C
Warszawa
sobota 2 grudnia • 2023
Strona głównaTECHNIKAGADŻETYICY DOCK EZCONVERT AIR MB382SP-3B - PEŁEN ODDECH DLA DYSKÓW

ICY DOCK EZCONVERT AIR MB382SP-3B – PEŁEN ODDECH DLA DYSKÓW

Icy Dock EZConvert Air MB382SP-3B to adapter przekształcający dysk 2,5″ tak, aby mieścił się w zatoce 3,5″. Akcesorium wyróżnia przewiewna konstrukcja zapewniająca optymalne chłodzenie.

Duża liczebność 2,5-calowych dysków SSD oraz dysków twardych w połączeniu ze stałym spadkiem cen to doskonała okazja, aby dokupić więcej przestrzeni. Wiele komputerów na rynku nie ma wbudowanego wsparcia dla dysków SSD/HDD 2,5”, co powoduje, że konwerter jest konieczny przy zakupie dysku. Dla firm jest to szczególnie ważne, aby podczas modernizacji serwerowni plików nie ponosić dużych kosztów za unowocześnienie systemu.

Icy Dock EZConvert Air MB382SP-3B
Fot. mat. prasowy

Dzięki samodopasowującemu się mechanizmowi konstrukcji, EZConvert Air MB382SP-3B przyjmuje dyski 2.5″ SATA SSD/HDD o dowolnej wysokości od 7mm do 15mm, natomiast zacisk napięcia sprężyny zapewnia amortyzację napędu. EZConvert Air posiada dokładnie tę samą konstrukcję 3,5-calowego dysku, w tym zewnętrzne wymiary, lokalizacje złączy SATA, otwory montażowe po obu stronach i na dole pozwalające na idealne dopasowanie do każdej standardowej wnęki 3.5″ oraz mobilnych szaf, klatek, obudów zewnętrznych, PC, Mac, serwerów plików i wielu innych.

Zobacz także: Icy Dock Ez-Fit MB990SP-B – adapter lekki jak piórko

Instalacja 2,5-calowego dysku jeszcze nigdy nie była łatwiejsza. Wystarczy nacisnąć zatrzask, aby otworzyć mechanizm blokujący, włożyć dysk twardy lub SSD do złącza SAS/SATA i zamknąć zatrzask, po czym dysk jest gotowy do pracy. EZ-Convert Air MB382SP-3B nie wymaga żadnych narzędzi do montażu napędu, skutecznie skracając czas instalacji. Otwarta konstrukcja konwertera daje szybki dostęp do dysków, gdy zajdzie taka potrzeba. Dla osób które często wymieniają swoje dyski zamontowane w SAS/SATA, most ochronny PCB chroni złącze HDD/SSD w momentach wkładania i wyjmowania. Zapewnia to pełną prędkość SATA do 6 Gb/s.

Icy Dock EZConvert Air
Fot. mat. prasowy

Nie bez powodu adapter MB382SP-3B nosi miano „EZConvert Air”. Dzięki otwartej konstrukcji ciepło powietrza może szybko uciec z dysków podczas nawet najbardziej wymagających zastosowań. To z kolei może prowadzić do lepszych wyników, ponieważ nadmierne ciepło może spowolnić system. Strategicznie rozmieszczone wentylowane szczeliny otaczają konwerter, umożliwiając odprowadzanie ciepła ze wszystkich stron i kątów, natomiast metalowa rama działa jak gigantyczny radiator do szybkiego schłodzenia dysków twardych. Otwarta konstrukcja, wentylowane szczeliny i metalowa rama łączą produktywność z zaawansowanym systemem chłodzenia.

Zobacz więcej w kategorii: Gadżety

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze