16.7 C
Warszawa
czwartek 23 maja • 2024
Strona głównaFILMMAGDALENA POPŁAWSKA: DIAGNOZA JEST ZARÓWNO SERIALEM MEDYCZNYM I KRYMINALNYM

MAGDALENA POPŁAWSKA: DIAGNOZA JEST ZARÓWNO SERIALEM MEDYCZNYM I KRYMINALNYM

Jestem z Zabrza, co jakiś czas wracam na Śląsk przy okazji jakichś produkcji. Swój pierwszy film „Doskonałe popołudnie” kręciłam tutaj, film „Jestem mordercą” też osadzony jest na Śląsku, w „Pakcie” grałam burmistrza Bytomia, z kolei akcja „Diagnozy” toczy się w Rybniku – wylicza Magdalena Popławska. W nowym serialu medycznym, który jesienią trafi na antenę TVN-u, aktorka wcieli się w rolę neuropsychologa.

– Chociaż jest to serial medyczny, obecny jest też wątek kryminalny. Gram psychoterapeutkę głównej bohaterki, która ląduje u mnie na kozetce. Próbujemy razem odkryć jej przeszłość, o której jak się okaże, niewiele wiemy – mówi agencji Newseria Magdalena Popławska, aktorka.

Aktorka przyznaje, że lubi role trudne, mroczne i niejednoznaczne. Im bardziej skomplikowaną ma postać do zagrania, tym dla niej większe wyzwanie.

– W „Pakcie” miałam do zagrania więcej krwistych rzeczy, które bardzo lubię grać. Tutaj również powoli wątek zaczyna się poszerzać i nabierać kolorów, więc też będę miała trochę fajnych rzeczy do pogrania – mówi Magdalena Popławska.

Zobacz także: Maja Ostaszewska zagra główną rolę w serialu „Diagnoza”

Aktorka podkreśla, że doskonale czuje się na planie „Diagnozy”. W role lekarzy i personelu medycznego wcielają się m.in. Adam Woronowicz, Maciej Zakościelny, Sonia Bohosiewicz i Antoni Królikowski. Reżyserem jest Xawery Żuławski, producentem Dorota Kośmicka-Gacke, a za kostiumy odpowiada Dorota Williams.

– Ekipa najlepsza. Ze wszystkimi znamy się z innych projektów, Żuławski-Naumiuk to najlepszy duet na świecie, z niektórymi kolegami znam się z teatru, z Mają Ostaszewską jesteśmy w jednym teatrze, więc pracujemy razem na co dzień, jest to zgrana grupa dobrych aktorów, którzy chcą pracować. To jest super – mówi Magdalena Popławska.

13-odcinkowy sezon „Diagnozy” trafi na antenę TVN-u jesienią.

(źródło: Newseria.pl)

 

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze