19.3 C
Warszawa
poniedziałek 20 maja • 2024
Strona głównaTECHNIKAGADŻETYLogitech Flow podkręci twoją efektywność

Logitech Flow podkręci twoją efektywność

Siedzisz w pracy bądź domu i realizujesz powierzone Ci zadania, wykorzystując do tego komputer osobisty i laptopa służbowego albo dwa komputery lub dwa laptopy – konfiguracja nie ma znaczenia. Jeśli masz jeszcze do tego włączony jeden komputer – istnieje duża szansa, że wkrótce dostaniesz kociokwiku.

Do obsługi każdego z tych urządzeń, potrzebujesz oddzielnych myszek i klawiatur, co w rezultacie może oznaczać „przełączanie” się między nawet sześcioma peryferiami – sporo. Łatwo jest dojść do wniosku, że taka praca nie jest komfortowa. Możesz to jednak zmienić, sięgając po oprogramowanie Logitech Flow, które umożliwia kontrolę do trzech komputerów jednocześnie za pomocą jednej myszki lub/i klawiatury.

Między nami komputerami

Załóżmy, że siedząc przed kilkoma uruchomionymi urządzeniami, chcesz przenieść plik, obraz czy dokument z jednego komputera na drugi. Co robisz? Prawdopodobnie już logujesz się na skrzynkę e-mailową, żeby wysłać do siebie plik w załączniku, a gdy ten waży za dużo, to szukasz wzrokiem pendrive’a. Kiedy i ten okaże się nie spełniać pokładanych w nim nadziei (za mało miejsca na dane) albo co gorsza, nigdzie nie możemy go odnaleźć, zostaje nam skorzystanie z jednej z platform internetowych do wysyłki plików bądź usług w chmurze. I w taki oto sposób tracimy czas i zaczynamy się denerwować, ponieważ nie wszystko idzie po naszej myśli.

Zobacz również: Wyposażony w sztuczną inteligencję robot pomoże dzieciom w rozwoju

Podobnie jak w przypadku sprawnego poruszania się myszki między kilkoma komputerami, z pomocą przychodzi Flow, które pozwala na swobodne przenoszenie plików, zdjęć oraz dokumentów pomiędzy maszynami. Wystarczy kliknąć „kopiuj” na jednym komputerze, przesunąć kursor na drugi, wcisnąć „wklej” i gotowe – plik zmienił lokalizację. Czy można chcieć czegoś więcej?

Zarówno na Windowsa, jak i Maca

Jeśli po tym wszystkim, co do tej pory przeczytałeś, nadal chcesz sprawdzić, jak działa technologia Flow, wystarczy, że wejdziesz na stronę producenta i ze stosownej zakładki pobierzesz, a następnie zainstalujesz na komputerach z systemem operacyjnym Windows lub na Macu oprogramowanie Logitech Options, które umożliwia dostosowanie poszczególnych funkcji urządzeń do indywidualnych preferencji użytkownika. Kolejny krok, to sparowanie jednej z dedykowanych myszek i klawiatur firmy Logitech z maszyną – voilà. Prosto, łatwo i szybko. Wystarczy, żeby Twój sprzęt był podłączony do tej samej sieci Wi-Fi.

Wszystko zostaje w rodzinie

Logitech Flow jest kompatybilny z nową generacją flagowych myszek szwajcarskiego producenta – Logitech MX Master 2S i MX Anywhere 2S oraz klawiaturami K780 Multi-Device Wireless Keyboard i zestawem MK850 Performance.

Zobacz więcej w kategorii: Gadżety

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze