26 C
Warszawa
sobota 22 czerwca • 2024
Strona głównaMUZYKALAS GŁOSÓW VOL. 2 - W WARSZAWSKIM PARKU MORSKIE OKO OD 22...

LAS GŁOSÓW VOL. 2 – W WARSZAWSKIM PARKU MORSKIE OKO OD 22 LIPCA

„Las Głosów Vol. 2” to już druga instalacja muzyczna przygotowana przez zespół w składzie  Anna Król / Leski / grupa projektowa Centrala. Tym razem twórcy instalacji przenoszą świat dźwięków do jednego ze stołecznych parków. Skomponowane przez Leskiego utwory stanowią zbiór kompozycji przygotowanych bez wykorzystania klasycznych  instrumentów. 

Będzie tam można posłuchać głosu miasta i cywilizacji mieszających się z dźwiękami drzew i ptaków. Artysta zarejestrował je za pomocą techniki field recording. – Szukałem w różnych miejscach. Na złomie, w hurtowni stali, w lesie, na podwórku, w mieście, w podziemnych przejściach. Inwigilowałem bliskich próbując zarejestrować jakiś niezwykły szept, oddech, skrzyp. Człowiek, przyroda, miasto stanowią bezmiar wyjątkowej muzyki, która pozwala uchronić dzieło od powtarzalności – tłumaczy Leski, autor koncepcji muzycznej.

„Las Głosów Vol. 2” to opowieść o świecie wypełnionym emocjami. Jednym ze sposobów na ich ujawnianie jest ludzki głos, poprzez który człowiek reaguje na świat zewnętrzny – opisuje go, opowiada, krytykuje, skarży się. Nigdy nie byliśmy tak bardzo powiązani z cywilizacją i jej wytworami, a jednocześnie tak bardzo stęsknieni za utraconą naturalnością i przyrodą. Ta instalacja jest jak przestrzeń zawieszona poza czasem – surowość drzew zestawiona z odgłosami fabryk, autostrady, miejskiego szumu, a w tym wszystkim człowiek – wyjaśnia Anna Król, autorka i kuratorka pomysłu.

Co tydzień od 22 lipca będzie można wziąć udział w mikro koncercie poświęconym jednej wybranej emocji. To opowieść o świecie wypełnionym od zdziwienia poprzez smutek, złość, radość aż do ekscytacji. W sześciu niezwykłych słuchowiskach pomiędzy parkowymi drzewami udział weźmie: Leski w duecie z Januszem Chabiorem oraz muzycznym bandem, Ryszard Bazarnik, Novika, Natalia Grosiak oraz Fismoll.

LAS EMOCJI:

22 LIPCA – LESKI & JANUSZ CHABIOR / ZDZIWIENIE

29 LIPCA – RYSZARD BAZARNIK / RADOŚĆ
5 SIERPNIA – FISMOLL / WSTYD
12 SIERPNIA – NATALIA GROSIAK / ZŁOŚĆ
19 SIERPNIA – NOVIKA / EKSCYTACJA
26 SIERPNIA – LESKI / SMUTEK
Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 21.00.

Instalacja „Las Głosów Vol. 2” zostanie otwarta w Parku Morskie Oko 22.07. Można ją odwiedzać codziennie, przez całą dobę do 26.08. Obok Leskiego i Anny Król za stworzenie instalacji odpowiadają projektanci: Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis (Grupa CENTRALA).

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze