18.6 C
Warszawa
środa 24 lipca • 2024
Strona głównaMUZYKAKwiaty i korzenie - muzyczna podróż z zespołem Bitamina. Nowy album już...

Kwiaty i korzenie – muzyczna podróż z zespołem Bitamina. Nowy album już na rynku!

Płyta Bitaminy – „Kwiaty i korzenie”, która zabierze słuchaczy w podróż do przeszłości ukrytej głęboko w korzeniach, właśnie miała swoją premierę.

Album „Kwiaty i korzenie” to piąty album grupy Bitamina, w której skład wchodzi trzech utalentowanych muzyków – Amar Ziembiński, Mateusz Dopieralski oraz Piotr Sibiński. Ich najnowsza płyta to podróż do przeszłości ukrytej głęboko w korzeniach, które mimo tego, że są niewidoczne, mają duży wpływ na to co się dzieje nad ziemią. Do współpracy nad krążkiem zaproszony został Moo Latte, który połączył wszystko w jedną całość, dodając własne kompozycje. Na albumie gościnnie wystąpili Grubson i Jarecki.

Zobacz również: Bitamina kolejny raz prezentuje materiał, który zapowiada albumu „Kwiaty i korzenie”

Do tej pory ukazały się 4 single: „Poka jak u ciebie tańczą”, „Odnajdziemy Raj”, „Na uchu słonia” oraz „Na pół”. Album „Kwiaty i korzenie” dostępny będzie w stacjonarnych i internetowych sklepach muzycznych, m.in. na Kulturalnysklep.pl.

Bitamina to zespół założony przez Amara Ziembińskiego, Mateusza Dopieralskiego i Piotra Sibińskiego. Od pierwszego albumu są sporym zaskoczeniem, a nawet zagadką dla odbiorców. Szybko jednak przekroczyli granicę zagadki i weszli szturmem w umysły świadomego słuchacza. Gatunek którym posługuje się Bitamina w swojej twórczości powinna uzyskać odrębną nazwę, ale dziś dziennikarze uznali, że stoi na pograniczu eksperymentalnego hip-hopu z jazzem, a najbardziej charakterystyczną cechą jest wokal Mateusza Dopieralskiego i Piotra Sibińskiego oraz przewrotne gry słowne. Wszystko zaczęło się w 2014 roku od albumu „Plac Zabaw”, następnie pojawił się instrumentalny album „C”, ale dopiero „Kawalerka” wywindowała zespół i utwierdziła się w świadomości w całej Polsce.

Odsłuch albumu Bitamina – Kwiaty i korzenie:

Zobacz więcej w kategorii: Muzyka pop/dance

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze