9.2 C
Warszawa
wtorek 23 kwietnia • 2024
Strona głównaFILMKORONA KRÓLÓW - NOWY SERIAL TELEWIZJI POLSKIEJ

KORONA KRÓLÓW – NOWY SERIAL TELEWIZJI POLSKIEJ

Monarcha na planie. Telewizja Polska kręci nowy serial historyczny „Korona królów”. Będzie to pierwsza wielka produkcja TVP od ponad 30 lat.

Trwają już zdjęcia do nowego serialu TVP. „Korona królów” będzie opowiadała o kulisach władzy i przedstawiała losy wybitnych monarchów w dziejach Polski – Kazimierza Wielkiego, który panował od 1333 do 1370 roku i Władysława Łokietka (1306 – 1333) – „Korona królów” będzie pierwszą wielką produkcją Telewizji Polskiej od ponad 30 lat. Pokaże piękno naszej historii, czasy odbudowywania naszej państwowości – podkreśla Jacek Kurski, prezes TVP. W obsadzie znalazły się znane gwiazdy: Halina Łabonarska, Mateusz Król, Marta Bryła, Wiesław Wójcik i Marcin Rogacewicz.

Komentarze, które pojawiły się w internecie świeżo po opublikowaniu pierwszych zdjęć z planu nie są zbytnio entuzjastyczne. Użytkownicy portalu Wykop.pl błyskawicznie zaczęli komentować, że serial wygląda jak odcinek „Świata Według Kiepskich”.

Trudno jest oceniać materiał po kilkusekundowych zajawkach, które pokazała Telewizja Polska, więc mamy nadzieję, że twórcy serialu nie zmarnują potencjału tego okresu historycznego.

Fot. Teleexpress

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze