18.8 C
Warszawa
wtorek 23 lipca • 2024
Strona głównaMOTOKONA - NOWY SUV MARKI HYUNDAI ZDOBYWA PIĘĆ GWIAZDEK W TESTACH BEZPIECZEŃSTWA...

KONA – NOWY SUV MARKI HYUNDAI ZDOBYWA PIĘĆ GWIAZDEK W TESTACH BEZPIECZEŃSTWA EURO NCAP

Kona – nowy model SUV marki Hyundai uzyskał maksymalną notę 5 gwiazdek w ocenie niezależnej organizacji Euro NCAP. Model Kona został najwyżej oceniony w czterech kategoriach: bezpieczeństwo dorosłych, bezpieczeństwo dziecka, ochrona pieszego oraz systemy bezpieczeństwa, co plasuje go w grupie najlepiej wyposażonych i najbezpieczniejszych modeli w tym segmencie.

„Maksymalna ocena wyrażona w pięciu gwiazdkach przyznanych przez Euro NCAP jest potwierdzeniem najwyższej dbałości marki Hyundai o bezpieczeństwo Klientów”. – powiedział Thomas A. Schmid, Dyrektor ds. Operacyjnych Hyundai Motor Europe. „Uzyskany wynik pokazuje, że Hyundai jest nie tylko marką zorientowaną na innowacyjne rozwiązania, ale dąży również do tego, aby były one powszechnie dostępne dla każdego”. – dodał.

SmartSense – najnowsze technologie w zakresie bezpieczeństwa

Aby spełnić najwyższe europejskie standardy, nowy model Kona został wyposażony w szereg systemów z zakresu bezpieczeństwa czynnego oraz wspomagania kierowcy: SmartSense.

System utrzymywania pasa ruchu (LKA) informuje kierowcę o niezamierzonych zmianach kierunku jazdy przy prędkości ponad 60 km/h, monitorując położenie samochodu. Zanim jeszcze samochód przejedzie po białych, szarych, czy niebieskich liniach na jezdni lub tzw. kropkach Bottsa, system ostrzega dźwiękowo, następnie wysyłane jest ostrzeżenie akustyczne i wizualne, po którym auto wykonuje korygujący ruch kierownicą, by doprowadzić do powrotu na zajmowany pas ruchu.

Asystent zapobiegania zderzeniu czołowemu (FCA) to zaawansowana funkcja aktywnego bezpieczeństwa, która sygnalizuje kierowcy sytuacje awaryjne, hamując autonomicznie jeśli jest to konieczne. Korzystając z czujników radarowych i kamery, FCA działa w trzech etapach. Początkowo ostrzega kierowcę wizualnie i akustycznie, następnie włącza hamowanie w zależności od stopnia zagrożenia kolizją, a w razie potrzeby aplikuje maksymalną siłę hamowania, aby zminimalizować ryzyko kolizji oraz ewentualnych uszkodzeń. System jest aktywowany, kiedy pojazd porusza się z prędkością powyżej 8 km/h.

Całkowicie nowy model Kona może być także wyposażony w automatycznie włączające i wyłączające się światła drogowe, system monitorujący zmęczenie kierowcy (wyposażenie standardowe), system monitorowania martwego pola oraz system ostrzegający o ruchu poprzecznym.

Hyundai Kona jest rasowym SUV-em z napędem na cztery koła, 7-stopniową dwusprzęgłową skrzynią biegów oraz najnowszymi jednostkami napędowymi. Uwagę zwraca nadwozie modelu wyróżniające się awangardową stylistyką, śmiałą kolorystyką lakierów oraz podwójnymi reflektorami w technologii LED.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze