27.7 C
Warszawa
środa 17 lipca • 2024
Strona głównaFILMKASKADERSKI WYCZYN OLAFA LUBASZENKI. ZOSTAŁ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM I URATOWAŁ TONĄCE DZIECKO

KASKADERSKI WYCZYN OLAFA LUBASZENKI. ZOSTAŁ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM I URATOWAŁ TONĄCE DZIECKO

Kaskaderski wyczyn Olafa Lubaszenki. Obchodzący 6 grudnia urodziny aktor został Świętym Mikołajem i uratował tonące dziecko! A to zaledwie początek niespodzianek, jakie czekają na widzów w nowej produkcji TVN i Akson Studio. Świąteczna komedia „Miłość jest wszystkim” w kinach w listopadzie 2018 roku.

Trudno o lepszego kandydata do roli Świętego Mikołaja, niż obchodzący 6 grudnia urodziny – Olaf Lubaszenko. To właśnie w najulubieńszego świętego wszystkich dzieci wcielił się aktor w filmie „Miłość jest wszystkim”. Na planie, na jego bohatera, czekało jednak sporo zupełnie nie mikołajowych wyzwań. W tym: ucieczka przed paparazzi, kraksa samochodowa, a nawet skok z okrętu do lodowatej wody. Więcej informacji na ten temat roli i wyczynów Lubaszenki przynosi materiał wideo z planu nowego filmowego projektu TVN i Akson Studio. „Miłość jest wszystkim” to komedia, której akcja dzieje się w Gdańsku w czasie grudniowych przygotowań do świąt. Reżyserem filmu jest Michał Kwieciński, a w rolach głównych – obok Olafa Lubaszenko – wystąpią: Agnieszka Grochowska, Jan Englert, Eryk Lubos, Joanna Kulig, Mateusz Damięcki, Maciej Musiał, Leszek Lichota, Aleksandra Adamska, Julia Wyszyńska, Marcin Korcz i Joanna Balas. Dystrybutorem „Miłość jest wszystkim” jest Kino Świat, a premiera kinowa tytułu przewidziana jest na listopad 2018 roku. Pierwszy klaps na planie filmu padł 14 listopada, oczywiście w Gdańsku.

Wideo. Na planie filmu „Miłość jest wszystkim”:

„Człowiek, którego mam zaszczyt przedstawiać, tak naprawdę nazywa się Jan. Przyjechał po wielu latach nieobecności z Finlandii, co zbiegło się w czasie z tradycją, która od kilkunastu lat kultywowana jest w Gdańsku. Czyli z uroczystym przybyciem do miasta Świętego Mikołaja na statku. Tak dramatycznie dzieje się, że aktor, który zwykle wciela się w Mikołaja, nie może kontynuować swojej misji. Więc na gwałt potrzebny jest zastępca – awaryjny Święty Mikołaj. Z pewnych powodów ta funkcje przypada Janowi. Staje się on medialną gwiazdą, obiektem pożądania stacji telewizyjnych i mediów. Zaczyna mieć do czynienia ze światem, z którym wcześniej nie miał styczności”.

„W całej tej konstrukcji, która bez wątpienia jest bardzo efektowna i dynamiczna, udało się zachować prawdę bohaterów. Co jest dla mnie bardzo ważne. To są prawdziwi ludzie. Grają ich świetni aktorzy. Znalazłem się w doborowym gronie, w rękach wspaniałego reżysera. Jestem więc przekonany, że oprócz akcji będziemy mieć tutaj sporo fajnej – życiowej i ludzkiej prawdy. Na to liczę” – Olaf Lubaszenko.

Święta to czas radości i spokoju, ale przygotowania do nich to wielki chaos, który potrafi zburzyć doskonałe plany. W najnowszej komedii „Miłość jest wszystkim” grudniowy czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Uruchomi to lawinę wyjątkowych zdarzeń. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka kobietę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu. Zdrady i tajemnice zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał.

Oto nadchodzi czas życiowych zmian i świątecznej historii ku pokrzepieniu serc. Bo miłość jest wszystkim! Wystarczy tylko w nią uwierzyć – tak jak w Świętego Mikołaja, by stał się prawdziwy cud.

W najbliższych dniach powstaną najbardziej spektakularne sceny filmu, nawiązujące do świątecznej tradycji, którą zna każdy mieszkaniec Gdańska. Czegoś takiego jeszcze nie było – 1200 statystów będzie brało udział w scenach, czekając na statek, którym przypłynie Św. Mikołaj.

Dorota Chamczyk – producent TVN:

„Nasz film Miłość jest wszystkim opowiada o tym, co najważniejsze czyli o uczuciach i relacjach między ludźmi, o tym co nas łączy, a nie dzieli i o świątecznym czasie, kiedy najbardziej uświadamiamy sobie, ile znaczy wybaczenie i ludzka solidarność. Za rok o tej porze zaprezentujemy widzom ciepłą, wzruszającą i pełną humoru opowieść „ku pokrzepieniu serc”. Wierzę w to, że jest miejsce na kino dobrych emocji i na zupełnie nową komedię świąteczną”.

Michał Kwieciński – producent i reżyser:

„Mamy wspaniałych aktorów i wspaniałe miasto Gdańsk, które będzie bohaterem tego filmu. To właśnie do Gdańska już od 15 lat rzeką Motławą przybywa Św. Mikołaj. To niezwykłe wydarzenie i pokażemy je w filmie, żeby wiedzieli o tym nie tylko gdańszczanie. Po pierwszym dniu zdjęciowym jestem zachwycony i nie mogę się już doczekać wyzwań, które jeszcze przed nami”.

Okres zdjęciowy: 14.11.2017-31.01.2018

Lokacje: Gdańsk, Warszawa

Gatunek: komedia świąteczna

Produkcja: TVN S.A. i Akson Studio

Rok produkcji: 2018

Reżyseria: Michał Kwieciński

Scenariusz: Kuba Wecsile

Zdjęcia: Michał Sobociński

Scenografia i dekoracja wnętrz: Agnieszka Bartold

Charakteryzacja: Liliana Gałązka

Kostiumy: Aleksandra Staszko

Producenci: Michał Kwieciński/Akson Studio, Dorota Chamczyk/TVN S.A.

Dystrybucja: Kino Świat

Partnerem filmu jest Miasto Gdańsk.

Obsada: Olaf Lubaszenko („Belle Epoque” – serial, „Bodo”, „Sztos 2”), Agnieszka Grochowska („Obce niebo”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „W ciemności”, „Tylko mnie kochaj”), Jan Englert („Bogowie”, „Przepis na życie” – serial, „Lejdis”), Eryk Lubos („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Belle Epoque” – serial, „Drogówka”), Joanna Kulig („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Disco Polo”, „Facet (nie)potrzebny od zaraz”), Mateusz Damięcki („Nie kłam, kochanie”, „Kochaj i tańcz”), Aleksandra Adamska („Diagnoza” – serial, „Atak paniki”, „Miasto 44”), Julia Wyszyńska („Atak paniki”, „Obywatel”), Leszek Lichota („Wataha” – serial, „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Wkręceni 2”), Marcin Korcz („Słaba płeć?”, „Przyjaciółki” – serial, „Miasto 44”), Joanna Balas („Wojenne dziewczyny” – serial), Maciej Musiał („Dzień dobry, kocham cię!”, „Mój biegun”)

Zobacz również

3 KOMENTARZE

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze