Obdarzony pięknym, lirycznym barytonem Josh Groban od lat genialnie łączy karierę piosenkarza i aktora. Dziś artysta prezentuje dziewiątą studyjną płytę zatytułowaną „Bridges”!

Josh Groban zaprosił do udziału w nagraniach albumu „Bridges” kilkoro wybitnych artystów. Są nimi Sarah McLachlan, Jennifer Nettles, a także wielki Andrea Boccelli. Warto zaznaczyć, że to jednocześnie pierwsze wydawnictwo od pochodzącej z 2013 roku płyty „All That Echoes”, na którą artysta napisał piosenki.

Zobacz także: Zaz ujawnia nową piosenkę z nadchodzącego albumu „Effet Miroir”. Premiera płyty już 16 listopada

Całość promowały kompozycje „Granted”, „Symphony” i „S’il Suffisait D’Aimer”. Standardowa edycja to 12 utworów. Wydanie deluxe jest bogatsze o znakomity cover piosenki Billy’ego Joela „She’s Always A Woman” oraz kompozycję „You Have No Idea„.

Posłuchaj singla Josh Groban – Granted:

Utwory na „Bridges” nagrano w Los Angeles, Nowym Jorku i Londynie. Groban współpracował z wieloma utalentowanymi producentami, takimi jak: Bernie Herms, Toby Gad, Steve Jordan, Dann Huff. O płycie Josh mówi następująco: „Chciałem znaleźć równowagę, dlatego wybrałem właśnie taki tytuł. Od zawsze lubiłem śpiewać o rzeczach miłych i niemiłych, o miłości i stracie, o przyjaźni. Przykładałem wielką wagę do wyboru piosenek i temu, aby odpowiednio podtrzymywały energię. Chcę podkreślić jak bardzo ważne jest uczenie się, docenienie tego, że można doświadczyć miłości, zachowanie spokoju, kiedy miłość odchodzi, podtrzymywanie pozytywnego ducha i pójście naprzód. Muzyka ma siłę jednoczenia ludzi, jak nic innego na świecie. Czułem się o wiele pewniej jako kompozytor. Mam wrażenie, że przekazałem to, na czym najbardziej mi zależało, że opowiedziałem moją historię”.

Wspomniany Andrea Bocelli zaśpiewał z Joshem w „We Will Meet Once Again”. W „Run” słychać głos Sarah McLachlan, a Jennifer Nettles pojawia się w „99 Years”. Pełna emocji piosenka „River” to następstwo spacerów Josha z psem wzdłuż rzeki Hudson. „Musica Del Corazon” to kolejny dowód na coraz lepszy hiszpański Grobana. Wsparcia tej piosence udzielił wirtuoz klasycznej gitary Vicente Amigo.

Warto przypomnieć, że Josh Groban w końcu przyjedzie do naszego kraju! Artysta wystąpi w Krakowie na pierwszym i jedynym koncercie. Działający na styku pop-u i opery amerykański wokalista z pewnością zelektryzuje publiczność i sprawi, że będzie to niezapomniany wieczór. Wydarzenie odbędzie się jeszcze w tym roku, 18 grudnia w Tauron Arenie Kraków i zorganizuje je agencja Prestige MJM.

Zobacz więcej w kategorii: Muzyka pop/dance

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Premiera najnowszej płyty zespołu Mikromusic – „Mikromusic z dolnej półki”

20 września odbędzie się premiera najnowszej płyty zespołu