Strong Woman to trzeci singiel z jej czwartego krążka. Teledysk został nagrany kilka tygodni temu w londyńskim magazynie podczas wyprzedanego tournee po Wielkiej Brytanii i Europie. Wideo to rezultat podejścia “powrót do korzeni”.

Dwuosobowy zespół kamerzystów uchwycił Cloher i jej niesamowity zespół przemierzający błyskawicznie przez utwór. Wynikiem jest surowa i dynamiczna forma, która jest bardzo bliska temu, co możemy zobaczyć na scenie podczas jej występów. Piosenka opisuje eksplorację identyfikacji płciowej przez Cloher w jej dzieciństwie w latach 80’. To także uczczenie jej unikalnego kobiecego dziedzictwa.

Klip do utworu „Strong Woman” można zobaczyć tutaj:

Jen tłumaczy swoje inspiracje: „Ostatnio to do mnie doszło, że zawsze byłam liderką, silną kobietą. To nie cecha, która kultywowałam, a raczej odziedziczyłam. Mój kobiecy pierwiastek wywodzi się z Ngapuhi, maoryskiego plemienia z Far North w Nowej Zelandii. Istnieje sławne maoryskie przysłowie “Kia kaha”, które znaczy “Bądź mocny”. Moja matka, Dorothy, ukształtowała mnie według niego gdy dorastałam i jestem jej za to dozgonnie wdzięczna.”

Zobacz również: Jen Cloher prezentuje wideo „Regional Echo”!

Płyta została nagrana w zielonym otoczeniu wyspy Gippsland i zmiksowana u Jeffa Tweediego w Loft Studios w Chicago. Piosenki są podzielone pomiędzy niesamowitą gitarę prowadzącą Courtney Barnett i zakotwiczone przez sekcje rytmiczną Bones Sloane i Jen Sholakis. Końcowy rezultat robi wielkie wrażenie. Cloher zderza się z bolesną prawdą zachowując niezachwianą szczerość i wychodzi z tego starcia zwycięsko. Dodając do tego jej zdolności songwriterskie, płyta wyląduje pewnie w czołówce wielu rocznych zestawień.

Album jest już dostępny:
https://www.mystic.pl/produkty.htm?search_text=jen+cloher

Szczegółowa tracklista wydawnictwa przedstawia się następująco:

1. Forgot Myself

2. Analysis Paralysis

3. Regional Echo

4. Sensory Memory

5. Shoegazers

6. Strong Woman

7. Kinda Biblical

8. Great Australian Bite

9. Loose Magic [Explicit]

10. Waiting in the Wings

11. Dark Art

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Sabaton zaprezentował nowy utwór „Great War”

Sabaton, zespół który niedawno wystąpił jako gwiazda tegorocznej