-0.2 C
Warszawa
czwartek 30 listopada • 2023
Strona głównaMOTOJak znaleźć najtańszy pakiet ubezpieczeń OC i AC?

Jak znaleźć najtańszy pakiet ubezpieczeń OC i AC?

Jednym ze sprawdzonych sposobów, które pozwolą Ci znaleźć tanie OC i AC, jest porównanie różnych ofert i wybranie najkorzystniejszej opcji. Jeśli już wiesz, że chcesz wykupić polisę u konkretnego ubezpieczyciela – skorzystaj z kalkulatora OC i AC i zdecyduj się na najlepiej dopasowane ubezpieczenie! Poznaj również inne sposoby na obniżenie cen za OC i AC.

Dlaczego kalkulator OC i AC przyda Ci się przy wyborze korzystnej polisy?

Kalkulator OC oraz kalkulator AC pozwolą Ci w prosty i szybki sposób obliczyć, ile będzie wynosiła stawka za ubezpieczenie Twojego auta. Dobierając i porównując warianty różnych ubezpieczeń w kalkulatorze OC i AC, możesz wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję.

Jak to się dzieje? Na stronie internetowej kalkulatora udzielasz odpowiedzi na pytania, które w formularzu zamieścił ubezpieczyciel. Pytanie te dotyczą danych technicznych ubezpieczanego samochodu i doświadczenia kierowcy, na którego będzie wykupione ubezpieczenie. Pomogą one skonfigurować odpowiednią polisę wraz z jej kosztami. Wszystkie te obliczenia zrobisz samodzielnie za pomocą serwisu https://porownywarka-oc-ac.pl/, nie wychodząc nawet z domu!

W pakiecie może być dużo taniej!

Kolejnym sposobem na obniżenie kwoty za ubezpieczenie samochodu jest wykupienie polisy w pakiecie. Korzystając z kalkulatora pakietu ubezpieczeń, szybko przekonasz się, że oferty towarzystwa ubezpieczeniowego zawierają szeroki wachlarz korzystnych rozwiązań. Za ubezpieczenia kupione w pakiecie zapłacisz mniej niż za te same ubezpieczenia kupione osobno. Dodatkowo zyskujesz również szerszą ochronę swojego pojazdu, co przekłada się na komfort i spokój podczas użytkowania samochodu.

Zobacz również: Samochody klasy A – przegląd roku

Korzystne rabaty na kolejne polisy u tego samego ubezpieczyciela

Firmy ubezpieczeniowe zachęcają swoich klientów zniżkami na kolejne produkty z oferowanego asortymentu. Jeśli zatem masz już wykupione ubezpieczenie np. na mieszkanie w danej firmie, zapytaj o możliwe zniżki na polisę OC lub AC. Kalkulator OC lub kalkulator AC może jednak nie uwzględniać takiej kalkulacji, gdyż wymaga ona wprowadzenia indywidualnych danych dotyczących wykupionego ubezpieczenia mieszkaniowego. Z takim zagadnieniem najlepiej udaj się bezpośrednio do swojego agenta ubezpieczeniowego lub zadzwoń z pytaniem na infolinię.

najtańsze OC i AC
Fot. mat. prasowy

Zaoszczędzisz, płacąc z góry za całość ubezpieczenia

Towarzystwa Ubezpieczeniowe szukają rozwiązań, które będą dopasowane do różnych wymagań swoich klientów. Niektóre z nich oferują korzystniejszą cenę za ubezpieczenie, jeśli opłacisz je od razu w całości. Przy rozłożeniu kwoty ubezpieczenia na raty całościowa cena za polisę będzie wyższa niż w przypadku płatności z góry.

Z czego jeszcze mogą wynikać korzystne oferty na ubezpieczenia samochodu?

Jeśli od dłuższego czasu ubezpieczasz już swoje auto, a do tego jeździsz bezwypadkowo, to prawdopodobnie otrzymasz korzystne oferty na polisę dla swojego samochodu. Ponadto za pomocą kalkulatora OC przekonasz się, że spore zniżki na ubezpieczenie możesz uzyskać, jeśli:

∙ jesteś wieloletnim i doświadczonym kierowcą,

∙ jeździsz samochodem o małej mocy silnika,

∙ jesteś zameldowany w niewielkim mieście.

Uzyskanie zniżki na podstawowe ubezpieczenie OC jest możliwe również wtedy, gdy jesteś współwłaścicielem auta, a drugi właściciel ma wypracowane wieloletnie zniżki za bezszkodową i bezpieczną jazdę. Doświadczony kierowca musi jednak zostać wpisany do dowodu rejestracyjnego jako główny właściciel samochodu.

Zobacz więcej w kategorii: Moto

Zobacz również

3 KOMENTARZE

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze