Agnieszka Radwańska w środę ogłosiła zakończenie trwającej 13 lat zawodowej kariery. Jest najbardziej utytułowaną polską tenisistką w historii.

W swoim oświadczeniu, 29-letnia tenisistka napisała: „Odkładam rakietę i żegnam się z tourem, ale nie z tenisem. Tenis jest i zawsze będzie pełnił w moim życiu wyjątkową rolę. Czas na nowe wyzwania, nowe pomysły, mam nadzieję równie ekscytujące jak te na korcie”.

Największymi sukcesami Agnieszki w całej jej karierze są: zajęcie 2. miejsca w rankingu WTA (w 2012 roku), 20 wygranych turniejów WTA, 2 wygrane turnieje ITF, dotarcie do finału Wimbledonu (w 2012 roku), dwukrotne osiągnięcie półfinału w Australian Open (2014, 2016) oraz dotarcie do ćwierćfinału w Roland Garrosie (2013 rok). W trakcie całej swojej profesjonalnej kariery zarobiła aż 27 683 807 dolarów, co daje jej 6. miejsce w klasyfikacji wszech czasów wśród tenisistek.

Zobacz również: Polacy mistrzami świata w tenisie stołowym niepełnosprawnych!

Warto dodać, że Agnieszka Radwańska w opublikowanym przez tygodnik „Wprost” pod koniec września rankingu 100 najbogatszych Polek, znalazła się na 34. miejscu z majątkiem oszacowanym na 102 miliony złotych! Pochodząca z Krakowa tenisistka posiada wiele nieruchomości na całym świecie m.in. w rodzinnym Krakowie, Londynie czy Miami.

Tak Agnieszka pożegnała się ze swoimi fanami za pośrednictwem Instagrama (w języku angielskim):

Zobacz więcej w kategorii: Inne sporty

2 Komentarze

  1. gardze nią ze wzgledu na to ze gardziła reprezentowaniem Polski na olimpiadzie, zwyklad sprzedajna suka

    1. Ale z ciebie głupi debil, zakompleksiony polaczek

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Norbert Foltin powraca do świata bobslei jako trener

Polski Związek Bobslei i Skeletonu od tego sezonu