21.5 C
Warszawa
sobota 22 czerwca • 2024
Strona głównaPODRÓŻEIII Turystyczne Mistrzostwa Blogerów – startuje nabór

III Turystyczne Mistrzostwa Blogerów – startuje nabór

Polska Organizacja Turystyczna zaprasza internetowych podróżników na wielką przygodę, której celem jest pokazanie wyjątkowych miejsc w Polsce. Zwycięzca Turystycznych Mistrzostw Blogerów oprócz trzynastu i pół tysiąca złotych netto otrzyma możliwość dalszej współpracy z POT przy innych projektach. Na zgłoszenia czekamy do 20 września.

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów to jedyna akcja w Polsce promująca turystykę krajową, która łączy w sobie nowoczesne formy przekazu i element grywalizacji. Uczestnicy zabawy walczą ze sobą na słowa, zdjęcia i filmy, inspirując Polaków do aktywnego spędzania czasu i poznawania naszego kraju.

W tym roku z powodu pandemii mistrzostwa rozpoczynamy tuż po wakacjach, by pokazać, że Polska jest atrakcyjna cały rok i wesprzeć branżę turystyczną w okresie niskim. Zachęcam wszystkich prowadzących blogi lub umiejących opowiadać w Internecie o swojej pasji do podróżowania, aby dołączyli do naszej zabawy. Dzięki mistrzostwom przede wszystkim zyska Polska – z jej nieodkrytymi zasobami, pięknymi krajobrazami, niezwykłymi historiami i wciąż unowocześnianą infrastrukturą — powiedział Andrzej Gut-Mostowy sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Dzięki udziałowi w mistrzostwach blogerzy mają szansę pokazać się większej liczbie odbiorców i wygrać nagrody. Czytelnicy natomiast poznają nowych, ciekawych autorów i niespotykane, fantastyczne miejsca. Tematem przewodnim tegorocznej edycji Turystycznych Mistrzostw Blogerów są nieodkryte, ale warte odwiedzenia zakątki Polski oraz inspiracje do wykorzystania bonu turystycznego.
O tym kto wygra zdecydują trzy czynniki: wyniki głosowania internautów, zasięgi wygenerowane przez blogerów oraz opinia kapituły. Zwycięzców poznamy w połowie grudnia. Nagrodą za zwycięstwo w konkursie jest 10 tys. zł netto i możliwość dalszej współpracy przy projektach realizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Bloger, który zajmie drugie miejsce otrzyma nagrodę w wysokości 5 tysięcy zł netto, a nagroda za trzecie miejsce wyniesie 3 tys. zł netto.

Za nami dwie edycje mistrzostw. Obie zakończyły się ogromnym sukcesem. Blogerzy swoimi pracami udowodnili, że niezwykłą podróż można odbyć nawet po najbliższej okolicy. Konkurs potrwa do 10 grudnia i będzie pełen dodatkowych niespodzianek, o których blogerzy dowiedzą się w czasie trwania mistrzostw. Dołączcie do nas! Niech mistrzostwa i wasza twórczość staną się wspaniałą inspiracją podróżniczą dla wszystkich Polaków — dodał Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Do tegorocznej edycji Polska Organizacja Turystyczna zaprasza twórców, których blogi mają min. 4 tysiące unikalnych użytkowników miesięcznie, a na Facebooku i Instagramie obserwuje ich min. tysiąc followersów. Rejestracja trwa do 20 września. Następnie kapitula wybierze 16 blogerów, reprezentantów każdego polskiego regionu, którzy będą musieli przygotować minimum dwa wpisy oraz jeden materiał wideo (film), a także sześć postów na Facebooku oraz sześć postów na Instagramie, które dotyczyć mają kilkudniowego wypadu do przydzielonego województwa. Termin wykonania wszystkich zadań wynosi 30 dni kalendarzowych. Pierwsze publikacje w kanałach social media powinny się ukazać nie później niż dwa tygodnie przed upływem tego terminu. Za awans do najlepszej szesnastki uczestnicy otrzymają honoraria w wysokości 3,5 tys. zł netto.

 

Materiały wszystkich twórców, a także formularz rejestracyjny i pełny regulamin dostępne są na stronie mistrzostwablogerow.polska.travel.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze