21.5 C
Warszawa
sobota 22 czerwca • 2024
Strona głównaSPORTINNE SPORTYHUZARSKI Z REKORDEM W HIMALAJACH!

HUZARSKI Z REKORDEM W HIMALAJACH!

Dotychczasowy, kolarski rekord na jednej z najwyższych przełęczy w Himalajach został pobity przez Polaka – Bartosza Huzarskiego. W zdobyciu Khardung La, jednej z najwyżej położonych dróg dostępnych dla samochodów w Himalajach (5359 m), a co najważniejsze w pobiciu dotychczasowego rekordu na trasie wyścigu Catching Breath pomagały SUV-y marki Škoda: Karoq i Kodiaq.

Po niekończącym się przeglądaniu profili kandydatów, informacji o ich treningach i po przejrzeniu wielu stron z danymi Strava, został wyłoniony czteroosobowy zespół kolarzy, pochodzących z różnych krajów i z różnych środowisk, którzy wystartowali w wyścigu Catching Breath. Wszyscy zawodnicy – Polak, Włoch, Szwedka i Hiszpan, mieli jeden wspólny cel – zdobyć Khardung La i pobić dotychczasowy rekord Christopha Kluge z 2012 roku, który jest odnotowany w aplikacji Strava i wykorzystywany przez wielu sportowców do mierzenia i porównywania swoich osiągnięć.

Trasa wyścigu dokładnie odzwierciedlała przejazd Christopha Kluge i była niezwykle wymagająca. Pierwsze 30 kilometrów wiodło przez drogę asfaltową, ale ostatnie 10 kilometrów, kiedy kolarze potrzebują najwięcej energii, składało się z luźnych skał, brud i dziur. Podczas wyścigu zawodnikom towarzyszyła burza śnieżna i mgła, a niecodzienny brak tlenu był nie lada wyzwaniem.

Motywacji na trasie dodawała zawodnikom Škoda Karoq, która wyposażona w specjalny sprzęt pokazywała im, jak blisko/daleko są od rekordu Kluge, pokazując jego tempo, które na trasie służyło jako punkt odniesienia. Drugi pomocnik – Škoda Kodiaq, pełnił rolę pojazdu-asystenta, przewożąc butle z tlenem oraz cały niezbędny sprzęt.

Tym, który zwyciężył wyścig i pobił 3-godzinny rekord Christophera Kluge był weteran Tour de France i emerytowany kolarz, a także założyciel akademii kolarstwa Bartosz Huzarski. Bartosz Huzarski pobił poprzedni rekord trasy o prawie 30 minut. Pokonał burze śnieżne w warunkach ubogiego w tlen powietrza i ukończył wyczerpującą, 40-kilometrową trasę Khardung Law w 2 godziny 36 minut i 16 sekund.

Więcej na temat wydarzenia TUTAJ.

Škoda to marka napędzająca rowery. Historia firmy rozpoczęła się od dwóch kółek i dlatego dziś Škoda wspiera rowerową aktywność w Polsce i na  świecie. Chcąc wspierać coraz większą grupę kolarzy i fanów dwóch kółek, marka stworzyła stronę WeLoveCycling.pl, na której nie tylko pomaga pasjonatom w doskonaleniu jazdy, ale udziela też wskazówek w doborze odpowiedniego wyposażenia. Ponadto na stronie marka pokazuje, jak bezpiecznie poruszać się na rowerze. Na portalu znaleźć można też nowości z kolarskiego świata, porady i inspiracje.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze