Trefl Gdańsk poznał ćwierćfinałowego rywala w Lidze Mistrzów. Gdańszczanie, tak samo jak trzy lata temu w ramach fazy TOP 12 tych zmagań, zmierzą się z Zenitem Kazań. Termin meczu zostanie podany wkrótce, najprawdopodobniej będzie to środa 13 marca.

W piątek o godz. 13:00 w siedzibie CEV-u w Luksemburgu odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów. Trefl trafił na dobrze znany mu już Zenit Kazań, z którym trzy lata temu rywalizował w ramach fazy TOP 12 (wówczas po fazie grupowej do kolejnego etapu rozgrywek awansowało 12 zespołów, obecnie 8). Rosjanie pokazali wówczas swoją moc, wygrywając 3:1 w Ergo Arenie i 3:0 w Kazaniu. Podobnie jak trzy lata temu drużynę cały czas prowadzi Władimir Alekno, a w szeregach rosyjskiej drużyny występują m.in. Matthew Anderson, Aleksiej Wierbow, Maksiej Michajłow, Aleksandr But’ko, czy Aleksiej Spiridonow. Barwy kazańskiego klubu reprezentuje również od tego sezonu Earvin N’Gapeth. W fazie grupowej Ligi Mistrzów Zenit Kazań wygrał wszystkie sześć meczów, dwukrotnie zwyciężając bez straty seta, a czterokrotnie 3:1. Również w rosyjskiej Superlidze Zenit nie ma sobie równych – z tylko jedną przegraną od początku sezonu zajmuje pierwsze miejsce w tabeli i ma 10 punktów przewagi nad drugim Kemerowem.

Zobacz również: PGE Skra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów zagra z Zenitem Sankt Petersburg

Wszystkie te cztery drużyny, które mogliśmy wylosować to absolutny top i to dla nas przyjemność móc z nimi walczyć. Szczerze mówiąc miałem nadzieję, że wylosujemy włoski zespół, ponieważ tam jest już wiosna, podróż byłaby zdecydowanie mniej skomplikowana. Trafiliśmy jednak na Zenit Kazań i kwestie organizacyjne stają się trochę bardziej złożone. Sportowo oczywiście Kazań jest lepszy od nas, jednak tak jak w całej fazie grupowej Ligi Mistrzów – chcemy w tych meczach ćwierćfinałowych prezentować jak najlepszy poziom, pokazać swoją najlepszą siatkówkę. To dla nas ogromna radość być wśród ośmiu najlepszych zespołów Europy – skomentował losowanie trener Andrea Anastasi.

Informacja o terminie meczu i sprzedaży biletów zostanie podana wkrótce, najprawdopodobniej w Ergo Arenie Trefl podejmie Zenit w środę 13 marca o godz. 18:00 – dwa dni po ligowym starciu z PGE Skrą Bełchatów (11 marca, 20:30, Ergo Arena).

Przypominamy, że osoby, które kupiły karnety na 3 mecze Ligi Mistrzów w fazie grupowej, wstęp na mecz ćwierćfinałowy mają darmowy z tym karnetem.

Wszystkie pary 1/4 finału siatkarskiej Ligi Mistrzów 2018/2019:

Zenit Kazań – Trefl Gdańsk

Zenit Sankt Petersburg – PGE Skra Bełchatów

Sir Sicoma Colussi Perugia – Chaumont VB 52

Cucine Luba Civitanova – Dynamo Moskwa

Zobacz więcej w kategorii: Inne sporty

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Polska Liga Siatkówki z MegaMocą TAURONA ! TAURON Polska Energia sponsorem Polskiej Ligi Siatkówki !

TAURON Polska Energia został sponsorem Polskiej Ligi Siatkówki.