-5.9 C
Warszawa
czwartek 30 listopada • 2023
Strona głównaGRYHaxor – miodna platformówka akcji w starym stylu trafi do sprzedaży już...

Haxor – miodna platformówka akcji w starym stylu trafi do sprzedaży już 12 kwietnia!

12 kwietnia 2019 roku pixel-artowa platformówka akcji Haxor pojawi się na PC. Za produkcję odpowiada dwuosobowe studio Climou, które zapragnęło urozmaicić scenę gier niezależnych prawdziwym wschodnioeuropejskim stylem retro.

Haxor to gra przywodząca na myśl stare produkcje z czasów Commodore’a 64. Jej wydawcą jest Fat Dog Games. Haxor to pełna akcji gra 2D, inspirowana największymi hitami lat 80. i 90. XX wieku. Charakteryzuje ją oryginalna pixel-artowa grafika oraz ambientowa, 8-bitowa muzyka. Wszystko po to, aby gracze mogli w pełni doświadczyć atmosfery dawnych lat.

Zobacz również: Bądź gotów na grad pocisków i litry krwi. Nowa gra God’s Trigger

Haxor premiera
Fot. mat. prasowy

Bohaterką gry jest Kla – członkini ekspedycji badawczej. Ma ona za zadanie pozyskać źródło energii mające uratować starożytną rasę, z której się wywodzi. Statek naukowców z naszą protagonistką na pokładzie trafił niestety na czarną dziurę, Kla jako jedyna ocalała, choć straciła pamięć. Wbrew pozorom jest to jednak dopiero początek przygody. Sercem Haxora jest szybka, dynamiczna rozgrywka. Kla będzie podróżować po czterech różnych, tajemniczych krainach, poszukując sekretów i kryjówek, gromadząc specjalne przedmioty i stawiając czoła licznym zagrożeniom. Na jej życie czyhać będzie kilkanaście typów przeciwników, a na koniec każdego etapu zmierzy się z zabójczym bossem. Będzie to wymagające zadanie, ale bez obaw – w trakcie swojej wyprawy nasza bohaterka odkryje i rozwinie wiele specjalnych zdolności, które pomogą jej pokonać wszelkie przeciwności.

„Pracę nad grą rozpoczęliśmy 5 lat temu. Pierwotnie powstała w ramach zgłoszenia do konkursu na internetowym forum. Od tego czasu gra przeszła niesamowitą ewolucję i jest totalnie inna niż pierwsza wersja. Inspirowali nas niezależni twórcy, jak choćby Derek Yu, znany ze Spelunky, czy Konjak, twórca Iconoclasts. Lubię przyglądać się wyjątkowym pomysłom w grach. Czerpię z nich inspirację, wypróbowuję, ale nigdy nie kopiuję” – mówi Karol Pikor, jeden z członków Climou.

Haxor będzie dostępny już 12 kwietnia 2019 roku na platformie Steam za 19,99 złotych.

Zobacz więcej w kategorii: Gry

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze