18.5 C
Warszawa
sobota 18 maja • 2024
Strona głównaMUZYKABLUES • ROCK • METALGIZMODROME: STEWART COPELAND, MARK KING, ADRIAN BELEW I VITTORIO COSMA

GIZMODROME: STEWART COPELAND, MARK KING, ADRIAN BELEW I VITTORIO COSMA

„Strange Things Happen” to jeden z tytułów na debiutanckiej płycie Gizmodrome. Niesamowite rzeczy dzieją się w studio, kiedy cztery unikalne talenty spotykają się, żeby stworzyć wspólnie jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych albumów roku.

Gizmodrome to w zasadzie supergrupa stworzona przez Stewarta Copelanda (The Police), Marka Kinga (Level 42), Adriana Belewa (ex. King Crimson, David Bowie, Frank Zappa, Talking Heads) i Vittorio Cosmę (który występował z włoskimi legendami muzyki PFM, a także z wieloma innymi gwiazdami z Włoch i świata). Ich debiutancka płyta ukaże się 15 września.

Zobacz także: Alice Cooper prezentuje nowy singiel!

W czasach, kiedy wielu muzyków pracuje na odległość przesyłając sobie plik i nie grając razem w tym samym pomieszczeniu, Gizmodrome rozpoczęło od oldschoolowego podejścia i wspólnego grania muzyków w sali prób. Nie dziwi fakt, że czterej muzycy pochodzący z tak różnych środowisk stworzyli muzykę, która jest nieobliczalna. Stewart Copeland opowiada o projekcie: „Vittorio i ja graliśmy razem od lat we Włoszech, ale ten projekt ruszył naprawdę kiedy dołączyli do nas Adrian i Mark i wspólnie nagrywaliśmy przez 15 dni. Jeżeli zamkniesz odpowiednich gości w sali prób, dzieją się dziwne rzeczy”. „Stewart wysłał mi smsa z pytaniem czy nie dołączyłbym do niego i jego przyjaciół w studio w Mediolanie”, wspomina Mark King.

Adrian Belew dodaje: „Gizmodrome mnie zaskoczyło! Pojechałem do studia nie wiedząc czego się spodziewać, ale na koniec pierwszego dnia wiedziałem 2 rzeczy: chemia pomiędzy nami była niesamowita i granie razem to świetna zabawa”. „Gizmodrome zabrało mnie do czasów, gdy miałem autentyczną przyjemność z grania”, mówi Vittorio.

Wynikiem tego doświadczenia jest wyjątkowa płyta, a pierwszym jej zwiastunem jest utwór „Amaka Pipa”, którego można posłuchać poniżej:

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze