21.1 C
Warszawa
czwartek 18 lipca • 2024
Strona głównaFILMDRAMAT • OBYCZAJOWYFILM OTWARCIA 70. FESTIWALU W CANNES 2017 - ISMAEL'S GHOSTS

FILM OTWARCIA 70. FESTIWALU W CANNES 2017 – ISMAEL’S GHOSTS

Film „Ismael’s Ghosts” uświetni prestiżową galę otwarcia rozpoczynającego się jutro (17 maja) 70. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes 2017. W obrazie tym zjawiskowa Marion Cottilard („Sprzymierzeni”) i niepowtarzalna Charlotte Gainsbourg („Nimfomanka”) stoczą niecodzienną walkę o serce ukochanego mężczyzny – w tej roli gwiazda „Wenus w futrze” Romana Polańskiego Mathieu Amalric. Film wyreżyserował Arnaud Desplechin – wielokrotnie nagradzany twórca, w tym m.in.: laureat wyróżnienia w Cannes oraz zdobywca Cezara.

Ismael jest reżyserem (Mathieu Amalric), który dzięki pracy przy nowym projekcie filmowym próbuje zapomnieć o przeszłości i ułożyć życie na nowo. W jego głowie wciąż żywe są wspomnienia o ukochanej Carlotcie (Marion Cottillard), którą stracił 20 lat temu. Mężczyzna obecnie spotyka się z nową kobietą – Sylvią (Charlotte Gainsbourg). Pewnego dnia spełnia się najskrytsze marzenie reżysera – w drzwiach jego domu staje Carlotta. W powietrzu wisi jednak coś niepokojącego i mężczyzna boi się wejść z dawną ukochaną po raz kolejny w związek.

Zwiastun filmu (w języku francuskim):

Gatunek: dramat

Produkcja: Francja 2017

Reżyseria: Arnaud Desplechin („Świąteczne opowieści”, „Królowie i królowa”, „O co chodzi w seksie?”)

Scenariusz: Arnaud Desplechin, Julie Peyr

Obsada: Marion Cotillard („Assassin’s Creed”, „Sprzymierzeni”, „O północy w Paryżu”, „Incepcja”, „Niczego nie żałuję – Edith Piaf”), Charlotte Gainsbourg („Nimfomanka”, „Melancholia”, „Antychryst”), Mathieu Amalric („Grand Budapest Hotel”, „Wenus w futrze”, „007 Quantum of Solace”, „Motyl i skafander”), Louis Garrel („Marzyciele”, „Saint Laurent”)

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze