Film „Krew Boga” Bartosza Konopki nagrodzony przez Joela Schumachera!

Film „Krew Boga” Bartosza Konopki nagrodzony przez Joela Schumachera!

- Kategoria: FILM, INNE GATUNKI FILMU
5246
3
krew_bogaFot. kadr z filmu "Krew Boga"

Film „Krew Boga” Bartosza Konopki z kolejnymi nagrodami. Cztery statuetki dla filmu na Cinepocalypse Genre Film Festival w Chicago.

Cinepocalypse Genre Film Festival w Chicago to rozwijające się wydarzenie poświęcone filmom grozy. Tegoroczna trzecia edycja imprezy, uznanej przez MovieMaker Magazine za najlepszy festiwal gatunkowy na świecie, zgromadziła kilka tysięcy uczestników i kilkudziesięciu gości z całego świata. Jednym z filmów pokazywanych na festiwalu w ramach Konkursu Pełnometrażowych Filmów Fabularnych była „Krew Boga” Bartosza Konopki. Jury, którego przewodniczącym był w tym roku Joel Schumacher, reżyser „Upadku”, „Telefonu”, „Batmanów” czy „Straconych chłopców”, uhonorowało produkcję czterema statuetkami. Do twórców trafiły nagrody dla najlepszego aktora (Krzysztof Pieczyński), za najlepszy scenariusz (Bartosz Konopka, Anna Wydra, Przemysław Nowakowski) i najlepsze zdjęcia (Jacek Podgórski). „Krew Boga” otrzymała ponadto wyróżnienie specjalne „Runner Up” dla najlepszej fabuły – obok filmu Kiriła Sokołowa „Why Don’t You Just Die!”.

Zobacz również: Bartosz Konopka laureatem Nagrody im. Wojciecha Jerzego Hasa za „Krew Boga”. Film od piątku w kinach

Statuetkom towarzyszyło dobre przyjęcie filmu przez festiwalową publiczność. Po projekcjach porównywano go m.in. do „Valhalli” Nicolasa Windinga Refna, odnajdywano także podobieństwa w estetykach Konopki i Warnera Herzoga oraz Terrence Malicka. O filmie pisano również, że każda klatka, ujęcie i sekwencja obrazu są wybornie skonstruowane, a grający w nim aktorzy dają niezwykły spektakl. Doceniano wybitne zdjęcia Jacka Podgórskiego i podkreślano, że film hipnotyzuje i niepokoi. Według autora jednej z recenzji „Krew Boga” jest przepięknym i urzekającym polski filmem, który podejmuje tematy i motywy zajmujące ludzkość od wieków. Kolejny z krytyków przyznał zaś, że choć nie jest to tytuł dla wszystkich, dla niektórych może stać się ulubionym filmem roku.

krew_boga
Fot. mat. prasowy

Nagrody w Chicago dołączyły do bogatej kolekcji wyróżnień „Krwi Boga”. Do tej pory film został nagrodzony także za zdjęcia Jacka Podgórskiego podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, znalazł się też w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych na 12. Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard Off Camera czy w programie 41. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie; gdzie miał swoją światową premierę. Reżyser Bartosz Konopka, twórca docenionego przez widzów i krytyków „Lęku wysokości” czy nominowanego do Oscara „Królika po berlińsku”, został także tegorocznym laureatem Nagrody im. Wojciecha Jerzego Hasa dla Młodego Artysty.

Krew Boga – oficjalny zwiastun filmu:

Zobacz więcej w kategorii: Inne gatunki filmu

3 Komentarze

  1. Nuuuudy, nie polecam

  2. Za dużo kontrastu dali w tym trailerze

  3. Jak dla mnie ten film jest zbyt przekombinowany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZOBACZ RÓWNIEŻ

All in one – kompleksowa regeneracja

Cera zmęczona po lecie? Wymaga intensywnej regeneracji? Postaw