26.9 C
Warszawa
piątek 12 lipca • 2024
Strona głównaTECHNIKAGADŻETYEXPRESSCAGE MB742SP-B - NOWOŚĆ W OFERCIE ICY DOCK

EXPRESSCAGE MB742SP-B – NOWOŚĆ W OFERCIE ICY DOCK

Wraz ze wzrostem popularności systemów SFF (Small-Form-Factor) ze względu na oszczędność miejsca i mniejsze zużycie energii, do przechowywania wrażliwych danych niezbędna jest wygodna i bezpieczna obudowa. ExpressCage MB742SP-B mieści 2,5-calowe dyski SSD lub HDD w 3,5-calowej zatoce.

Dzięki wykorzystaniu niewielkiej przestrzeni zatoki 3,5”, MB742SP-B jest idealny do zastosowań, w których miejsce jest ograniczone. Oba dyski mogą być użyte konfiguracji RAID w połączeniu z kartą RAID lub oprogramowaniem RAID. Konfiguracji RAID 1 można użyć, aby zapobiec awarii dysku. Jest ona doskonała do obsługi wrażliwych danych lub lub tworzenia kopii zapasowej dysku systemu operacyjnego. Konfiguracja RAID 0 jest z kolei idealna dla aplikacji wymagających dużych prędkości, na przykład w komputerze do gier lub systemie edycji zdjęć/wideo.

Zobacz także: Green Cell AK50 – uniwersalny HUB USB-C 7 w 1

Moduł ExpressTray MB742TP-B w urządzeniu MB742SP-B jest przeznaczony do zastosowań, w których wymagana jest funkcja „hot-swap”, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i trwałość. Uchwyty na bokach bezpiecznie przechowują dyski, aby chronić poufne dane. Unikalne, wbudowane wkręty umożliwiają całkowicie beznarzędziową instalację i demontaż napędów, aby zagwarantować szybką i łatwą wymianę napędów. Mocny, jednoczęściowy zatrzask wyskakuje po naciśnięciu przycisku, co ułatwia wyjęcie dysków. Zintegrowana lampka aktywności napędu świeci światłem ciągłym na niebiesko po włączeniu zasilania i miga na niebiesko, gdy dysk jest w użyciu, dzięki czemu wiadomo, kiedy można bezpiecznie usunąć dyski.

Icy Dock mb742sp
Fot. mat. prasowy

MB742SP-B wykorzystuje metalową obudowę dla maksymalnej ochrony przed uderzeniami i upadkami. Właściwości rozpraszania ciepła w komorze w połączeniu z obszernie rozmieszczonymi otworami wentylacyjnymi, zapewniają chłodzenie napędom przez cały dzień, nawet przy dużym obciążeniu. ExpressCage MB742SP-B obsługuje zarówno 7-pinowe, jak i 15-pinowe kable zasilające SATA z zatrzaskami, dzięki czemu użytkownik nie musi się martwić o niezamierzone odłączenie kabli od obudowy.

Zobacz więcej w kategorii: Gadżety

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze