-0.2 C
Warszawa
czwartek 30 listopada • 2023
Strona głównaGRYESCAPE DOODLAND - HARDCOROWA PLATFORMÓWKA WKRÓTCE NA PC I NINTENDO SWITCH

ESCAPE DOODLAND – HARDCOROWA PLATFORMÓWKA WKRÓTCE NA PC I NINTENDO SWITCH

Już 30 listopada br. premierę mieć będzie wymagająca platformówka 2,5D w unikalnej stylistyce – Escape Doodland. Twórcy obiecują intensywną i trudną rozgrywkę. Ta nawiązująca do zeszytowych bazgrołów gra zręcznościowa będzie dostępna zarówno na platformie Steam (PC), jak i na Nintendo Switch.

Escape Doodland to debiutancka gra warszawskiego studia flukyMachine, które tworzą Veronika Harkavenko oraz Piotr Karski. Wydawcami gry na PC są PlayWay S.A. oraz Ultimate Games S.A. Za wersję na konsolę Nintendo Switch odpowiadają QubicGames S.A. i Sonka S.A.

„Nad grą pracowaliśmy ponad 2 lata. Pierwotna koncepcja była nieco inna – ostatecznie jednak pomysł wyewoluował w kierunku zeszytowych bazgrołów. Postawiliśmy również na wymagającą rozgrywkę, która sprowadza się do biegania, skakania, pływania i latania. Wszystko to w nieco absurdalnej i zabawnej otoczce” – tłumaczy jeden z twórców gry, Piotr Karski.

Zobacz również: Tryb Endless Mode debiutuje dziś w grze Frostpunk!

W Escape Doodland graczom przyjdzie wcielić się w mającego problemy żołądkowe mieszkańca radosnej krainy – Bazgrołowic. To pełne szczęścia miejsce zostaje jednak zaatakowane przez bezlitosnego potwora. W tej sytuacji możliwa jest tylko ucieczka lub śmierć.

Escape Doodland
Fot. Escape Doodland

Twórcy nowej platformówki przygotowali w sumie 10 różnorodnych poziomów, oferując przy tym dwa stopnie trudności (trudny i trudniejszy).

„Lekka stylistyka może stwarzać pewne złudne wrażenie, ale nasza gra na pewno nie jest prosta. Każdy z 10 poziomów oznacza spore i jednocześnie uczciwe wyzwanie. Nie raz zatem przyjdzie powtarzać dany fragment gry – w tym bazgrołowatym świecie śmierć przychodzi często i gracze doświadczą jej na bardzo różne sposoby” – dodaje Piotr Karski.

Zobacz trailer Escape Doodland:

Główne cechy Escape Doodland:

  • bazgroły;
  • bezkompromisowa rozgrywka;
  • 10 zróżnicowanych poziomów;
  • humor;
  • wysoki poziom trudności.

Escape Doodland będzie mieć premierę na platformie Steam i konsoli Nintendo Switch 30 listopada 2018 r.

Escape Doodland gra
Fot. Escape Doodland

Escape Doodland (Steam): https://store.steampowered.com/app/670930/Escape_Doodland/

Escape Doodland (Nintendo eShop): https://www.nintendo.com/games/detail/escape-doodland-switch

Zobacz więcej w kategorii: Gry

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze