William Shakespeare od wieków inspiruje artystów. W jego strofach odnajdujemy uczucia towarzyszące nam wszystkim: miłość, śmierć, nienawiść, tęsknotę i piękno. Usłyszymy je również w subtelnym i wyrafinowanym albumie „proMODERN shakespired”.

„Czytając wersy Shakespeare’a, ma się wrażenie, że są w nich obecne nasze najgłębsze uczucia. Opowiadają o naszych codziennych emocjach, wyrażając je prostymi słowami ujętymi w kunsztowną formę. Muzyka współczesnych twórców podkreśla aktualność poezji brytyjskiego mistrza. Tak samo intymnie i w podobnie wysublimowany sposób. Pozwala zbliżyć się do znaczenia słów tajemniczych sonetów Williama Shakespeare’a” – (proMODERN)

Sekstet proMODERN tworzą indywidualności muzyczne – każdy z członków zespołu jest wybitnym muzykiem i śpiewakiem, realizującym się także na innych polach artystycznej wypowiedzi. Stworzyli  zespół specjalizujący się w muzyce współczesnej. Przekazują słuchaczom piękno i bogactwo sztuki początku XXI wieku jako najbliższej nam wszystkim, wykorzystującej znaną estetykę, odwołującej się do dzisiejszych doświadczeń.

„Projekt ‘proMODERN shakespired’ jest realizacją niezwykłej wizji artystycznej. Z prawdziwą dumą wnoszę swój wkład w tę pełną dramatyzmu podróż!” – (Philip Lawson, zdobywca nagrody Grammy)

Polska premiera albumu „proMODERN shakespired” odbędzie się 8 grudnia, zaś międzynarodowa i cyfrowa 26 stycznia. Dodatkowo w preorderze już 12 stycznia zostanie udostępniony track nr 3 z albumu: utwór Włodka Pawlika (aranżacja: Andrzej Borzym jr) – Sonnet 33: Full many a glorious morning have I seen. Zapraszamy również na koncert zespołu, który odbędzie się 18 grudnia o godz. 20 w warszawskiej Królikarni, podczas wydarzenia będzie można wysłuchać repertuaru z płyty.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Pamiętamy ’44: zapowiedź płyty Michała Urbaniaka „For Warsaw With Love” wydanej w ramach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Tytuł nowej płyty Michała Urbaniaka, która ukaże się