18.8 C
Warszawa
wtorek 23 lipca • 2024
Strona głównaTECHNIKAKOMPUTERYCZEGO SZUKAMY W INTERNECIE?

CZEGO SZUKAMY W INTERNECIE?

To czego szukamy w wyszukiwarkach internetowych zmienia się w zależności od pory roku, sezonu, trendów w sposobie spędzania czasu, czy planami wypoczynkowymi.

– Wraz z końcówką kwietnia obserwowaliśmy wzmożone zainteresowanie związane z rozliczaniem podatków. Zbliżał się termin na złożenie PIT-a w związku z tym widzieliśmy zarówno wzrost liczby zapytań o Urzędy Skarbowe, jak i biura rachunkowe, które świadczą tego typu usługi, mówi newsrm.tv Adrian Hinc, kierownik produktu Panorama Firm.

W maju poszukiwaliśmy pensjonatów i hoteli. Co ciekawe w maju pojawiło się dość dużo zapytań o branżę związaną z planowaniem i organizacją ślubu. Wraz z poprawieniem się pogody, internauci rozpoczęli planowanie wypoczynku wakacyjnego.

Zobacz także: 7 czynników, które spowalniają twój komputer

– Jeżeli chodzi o zapytania w okresie jesienno-zimowym, to będą dominować trzy tematy. Pierwszy to wypoczynek, czyli wyjazdy na narty, drugi to święta, przede wszystkim zakup prezentów i trzeci to kwestie związane z imprezami sylwestrowymi – dodaje Adrian Hinc. Najdłuższy proces zakupowy związany jest z wycieczkami zorganizowanymi. To oznacza, że już w sierpniu zaczynami myśleć o naszym wypoczynku zimowym.

Wyszukania na urządzeniach mobilnych znacząco różnią się od wyszukiwań na komputerach stacjonarnych. Wyszukania mobilne zazwyczaj wiążą się z decyzjami, które podejmujemy szybko np. wybór taksówki czy niespodziewana wizyta u lekarza. Na desktopie wyszukania wiążą się z decyzjami rozciągniętymi w czasie tj. planowanie remontu, kwestie związane z podjęciem kredytu, czy zakupem mieszkania.

(źródło: Newsrm.tv)

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze