19.3 C
Warszawa
poniedziałek 20 maja • 2024
Strona głównaMUZYKACHARLIE SIEM & BALTIC NEOPOLIS ORCHESTR - KONCERT W RAMACH 28. FESTIWALU...

CHARLIE SIEM & BALTIC NEOPOLIS ORCHESTR – KONCERT W RAMACH 28. FESTIWALU MOZARTOWSKIEGO JUŻ DZIŚ W WARSZAWIE!

Charlie Siem, światowej sławy skrzypek, model i twarz marek Armani oraz Hugo Boss, zagra już dziś, 4 lipca w w Zamku Królewskim!

Charlie Siem ma 32 lata i jest jednym z czołowych młodych skrzypków naszych czasów, artystą wszechstronnym, wskazywanym jako przykład wirtuoza XXI wieku. Jest również artystą niezwykle przebojowym, spontanicznością i naturalnością podbijającym serca publiczności, co sprawia, że mówi się o nim jako o Nigelu Kennedym XXI wieku. Równolegle z karierą muzyczną prowadzi karierę…modela. Urodzony w Londynie artysta zaczął grać na skrzypcach w wieku trzech lat pod wrażeniem gry Yehudi Menuhina. Wszechstronnie wykształcony absolwent Eton College oraz muzykologii na uniwersytecie w Cambridge, w latach 1998-2004 studiował skrzypce u Izaaka Raszkowskiego w Londynie w Royal College of Music, a od 2004 r. prowadzi go od strony wirtuozowskiego warsztatu i interpretacji inny mistrz wiolinistyki, światowej sławy skrzypek – Shlomo Mintz. Siem wystąpił z najlepszymi na świecie orkiestrami i zespołami kameralnymi, w tym Filharmonią Bergen, Camerata Salzburg, Czeską Orkiestrą Narodową, Israel Philharmonic, London Symphony, Moscow Philharmonic, Oslo Philharmonic, Rotterdam Philharmonic i Royal Philharmonic Orchestra. Współpracował z czołowymi dyrygentami, takimi jak Charles Dutoit, Edward Gardner, Zubin Mehta, Yannick Nézet-Séguin, Sir Roger Norrington, Libor Pešek i Yuri Simonov.

Zobacz także: Hubert Rutkowski, Sijia Ma, Marcin Sompoliński & Macv – koncert w ramach 28. Festiwalu Mozartowskiego

W Warszawie zagra z Baltic Neopolis Orchestrą pod dyrekcją Pawła Kotli. Biografia Pawła Kotli imponuje. Współpracował z największymi sławami światowej dyrygentury, otrzymując doskonałe opinie od takich mistrzów batuty jak Sir Colin Davis, Sir Neville Marriner, Yuri Temirkanov i Andrew Parrott. Wszyscy oni podkreślają nie tylko jego talent, szeroką wiedzę muzyczną i precyzyjną technikę, ale także ogromną pasję do muzyki. Występował w Royal Albert Hall i Barbican Hall w Londynie, Operze w Kijowie, Filharmonii Berlińskiej, Operze Królewskiej w Madrycie, Berwaldhallen w Sztokholmie, Operze w Sao Paulo i Wielkiej Sali Filharmonii w Petersburgu. W 2010 r. został dyrektorem artystycznym największego programu Polskiej Prezydencji w Radzie Europy – I, Culture Orchestra. Wraz z zespołem, reprezentującym Polskę i kraje Partnerstwa Wschodniego, odbył tournee, które objęło najbardziej prestiżowe sale koncertowe siedmiu stolic europejskich (Sztokholm, Warszawa, Mińsk, Kijów, Berlin, Londyn, Madryd i Bruksela) i które uznane zostało przez międzynarodowe media za jeden z najbardziej spektakularnych debiutów orkiestrowych ostatnich lat.

W programie koncertu (początek o godz. 19.00):

Symfonia D-dur KV 196+121/207a
Koncert skrzypcowy A-dur KV 219
Symfonia A-dur KV 201/186a

Zobacz więcej w kategorii: Wydarzenia muzyczne

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze