27.7 C
Warszawa
środa 17 lipca • 2024
Strona głównaGRYCD PROJEKT PODSUMOWUJE WYNIKI ZA 2016 ROK

CD PROJEKT PODSUMOWUJE WYNIKI ZA 2016 ROK

Największy wpływ na wyniki Grupy w 2016 roku zarówno w ramach segmentu CD PROJEKT RED, jak i w ramach segmentu GOG.com miała dalsza bardzo dobra sprzedaż gry Wiedźmin 3: Dziki Gon i jej dodatków, w tym wydanego w maju 2016 roku dodatku Krew i Wino.

Wartość przychodów Grupy ze sprzedaży trzeciej części Wiedźmina wraz z dodatkami, od premiery w maju 2015 roku do końca 2016 roku, przekroczyła 1 mld zł.

  • Grupa CD PROJEKT wypracowała w 2016 roku 584 mln zł przychodów ze sprzedaży i 251 mln zł zysku netto.
  • Skumulowane przychody ze sprzedaży Wiedźmina 3 w półtora roku przekroczyły 1 mld zł.
  • Od premiery pierwszej części Wiedźmina CD PROJEKT sprzedał ponad 25 mln gier z trylogii wiedźmińskiej.

Mocna pozycja rynkowa Wiedźmina dodatkowo wsparła sukces wydanego w 2016 roku dodatku Krew i Wino. W minionym roku przychody i zysk netto Grupy CD PROJEKT odpowiadały blisko trzem czwartym wyników z poprzedniego roku, w którym miała miejsce premiera Wiedźmina 3. Bardzo dobre wyniki finansowe za dwa ostatnie lata dają nam możliwość realizacji kolejnych ambitnych produkcji i dalszego zwiększania skali naszego działania. Największe realizowane obecnie projekty to Cyberpunk 2077 oraz Gwint: Wiedźmińska gra Karciana – powiedział Piotr Nielubowicz, Wiceprezes CD PROJEKT ds. finansowych.

Na koniec 2016 roku skumulowane saldo nakładów na prace rozwojowe poniesione w związku z realizowanymi produkcjami wyniosło 62 mln zł. W samym 2016 roku Grupa CD PROJEKT wydała blisko 56 mln zł na prowadzone projekty. Jednocześnie finansując na największą skalę w dotychczasowej historii spółki produkcje nowych tytułów – Cyberpunk 2077, Gwint oraz wydanego w 2016 roku dodatku Krew i Wino – Grupa wykazała 204 mln zł dodatnich przepływów pieniężnych.

Od lat konsekwentnie realizujemy strategię koncentracji na jakości i ograniczonej liczbie projektów. Ciągła, bardzo dobra sprzedaż całej serii wiedźmińskiej, pokazuje, że to podejście skutkuje i czyni nasze produkcje atrakcyjnymi na lata. Od premiery pierwszej gry w 2007 do końca 2016 roku sprzedaliśmy w sumie 25 milionów gier o Wiedźminie – powiedział Adam Kiciński, Prezes CD PROJEKT.

W tym roku nadal będziemy obracali się w tematach wiedźmińskich, bo jest to rok Gwinta. Już niedługo pierwszy, profesjonalny turniej z pulą nagród 100 tys. dolarów. Wiosną wejdziemy w kolejny, niezmiernie ważny etap otwartych beta testów. A potem – w drugiej połowie roku – premiera – dodaje Kiciński.

Pełne sprawozdanie finansowe Grupy CD PROJEKT wraz omówieniem wyników znajduje się na stronie internetowej spółki: https://www.cdprojekt.com/pl/inwestorzy/centrum-wynikow

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze