Największy wpływ na wyniki Grupy w 2016 roku zarówno w ramach segmentu CD PROJEKT RED, jak i w ramach segmentu GOG.com miała dalsza bardzo dobra sprzedaż gry Wiedźmin 3: Dziki Gon i jej dodatków, w tym wydanego w maju 2016 roku dodatku Krew i Wino.

Wartość przychodów Grupy ze sprzedaży trzeciej części Wiedźmina wraz z dodatkami, od premiery w maju 2015 roku do końca 2016 roku, przekroczyła 1 mld zł.

  • Grupa CD PROJEKT wypracowała w 2016 roku 584 mln zł przychodów ze sprzedaży i 251 mln zł zysku netto.
  • Skumulowane przychody ze sprzedaży Wiedźmina 3 w półtora roku przekroczyły 1 mld zł.
  • Od premiery pierwszej części Wiedźmina CD PROJEKT sprzedał ponad 25 mln gier z trylogii wiedźmińskiej.

Mocna pozycja rynkowa Wiedźmina dodatkowo wsparła sukces wydanego w 2016 roku dodatku Krew i Wino. W minionym roku przychody i zysk netto Grupy CD PROJEKT odpowiadały blisko trzem czwartym wyników z poprzedniego roku, w którym miała miejsce premiera Wiedźmina 3. Bardzo dobre wyniki finansowe za dwa ostatnie lata dają nam możliwość realizacji kolejnych ambitnych produkcji i dalszego zwiększania skali naszego działania. Największe realizowane obecnie projekty to Cyberpunk 2077 oraz Gwint: Wiedźmińska gra Karciana – powiedział Piotr Nielubowicz, Wiceprezes CD PROJEKT ds. finansowych.

Na koniec 2016 roku skumulowane saldo nakładów na prace rozwojowe poniesione w związku z realizowanymi produkcjami wyniosło 62 mln zł. W samym 2016 roku Grupa CD PROJEKT wydała blisko 56 mln zł na prowadzone projekty. Jednocześnie finansując na największą skalę w dotychczasowej historii spółki produkcje nowych tytułów – Cyberpunk 2077, Gwint oraz wydanego w 2016 roku dodatku Krew i Wino – Grupa wykazała 204 mln zł dodatnich przepływów pieniężnych.

Od lat konsekwentnie realizujemy strategię koncentracji na jakości i ograniczonej liczbie projektów. Ciągła, bardzo dobra sprzedaż całej serii wiedźmińskiej, pokazuje, że to podejście skutkuje i czyni nasze produkcje atrakcyjnymi na lata. Od premiery pierwszej gry w 2007 do końca 2016 roku sprzedaliśmy w sumie 25 milionów gier o Wiedźminie – powiedział Adam Kiciński, Prezes CD PROJEKT.

W tym roku nadal będziemy obracali się w tematach wiedźmińskich, bo jest to rok Gwinta. Już niedługo pierwszy, profesjonalny turniej z pulą nagród 100 tys. dolarów. Wiosną wejdziemy w kolejny, niezmiernie ważny etap otwartych beta testów. A potem – w drugiej połowie roku – premiera – dodaje Kiciński.

Pełne sprawozdanie finansowe Grupy CD PROJEKT wraz omówieniem wyników znajduje się na stronie internetowej spółki: https://www.cdprojekt.com/pl/inwestorzy/centrum-wynikow

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Premiera Devil’s Hunt już 17 września! Tytuł ukaże się także na Nintendo Switch

Premiera Devil’s Hunt, gry polskiego studia Layopi Games