5.3 C
Warszawa
poniedziałek 22 kwietnia • 2024
Strona głównaURODABRODA - MODA CZY POWRÓT DO KORZENI?

BRODA – MODA CZY POWRÓT DO KORZENI?

Czy w dzisiejszych czasach noszenie brody jest modą czy powrotem do korzeni? Temu tematowi bliżej przyjrzał się Grzegorz Czepułkowski, autor bloga poświęconego modzie Mrmature.pl.

Tak oto pisze na swoim blogu: „Broda – Co prawda bardzo rzadko golę się na gładko, ale nigdy nie zapuściłem tak długiej brody jak teraz. Taki mały eksperyment:). Po dwóch tygodniach zapuszczania, okazało się, że broda dla mnie to wyzwanie. Nie byłem przyzwyczajony do czegoś tak sporego na mojej twarzy. To ciągłe swędzenie… Trzeba też było się przyzwyczaić do innego jedzenia posiłków. Jadłem z chusteczką w dłoni i po każdym kęsie wycierałem usta, miałem ważenie, że coś mi tam przeszkadza. Odkryłem też zaskoczony, że po umyciu twarzy, muszę poświęcić trochę więcej czasu żeby ją wytrzeć.

Zobacz również: Muszki drukowane – ekstrawagancja godna uwagi

Gdy już chciałem brodę ogolić, zgłosiła się do mnie jedna z zaprzyjaźnionych agencji PR i zapytała, czy bym nie przetestował specjalnych kosmetyków do… brody. Szczerze mówiąc zawsze myślałem, że kosmetyki do brody to wymysł marketingowy, który ma jeden cel – zrobić kasę na brodaczach. Pewnie też, ale już po niecałym miesiącu, kiedy zacząłem się denerwować i chciałem zrezygnować z zapuszczania, spróbowałem czy kosmetyki dla brodaczy to lipa?! Do testów dostałem odżywczy olejek ( Argan i Jojoba) i modelujący wosk do wąsów ( masło Karite i olejek Arganowy). Na dodatek nazwa bardzo mi bliska z dzieciństwa Roomcays.

Fot. leszekbosak.com / mrmature.pl

Po wtarciu w/g instrukcji kilku kropel olejku odżywczego w brodę i wąsy okazało się, że broda już mnie tak nie drapie, jest przyjemna w dotyku i ładnie pachnie. Po nałożeniu wosku, którego użyłem również do brody udało mi się ułożyć te kilka niesfornych włosów tak, żeby nie wyglądać jak menel (nie pomylić z Ekskluzywnym Menelem). Wszystkie włosy, które odstawały od brody ładnie przylgnęły i ułożyły się w schludną kompozycję.

Ja osobiście, choć nie mam długiej brody drwala, wikinga czy jak tam się mówi o brodaczach, teraz rozumiem, dlaczego firmy kosmetyczne zaproponowały takie preparaty dla mężczyzn. Chyba jednak nie skuszę się, żeby wyhodować długą brodę. Powiem wam szczerze, że ciężko jest utrzymać ją porządku bez wsparcie specjalnych kosmetyków.”

Zobacz więcej na: mrmature.pl/broda-moda-czy-powrot-do-korzeni

 

Zobacz również

1 KOMENTARZ

  1. Nie wszystkim pasuje broda, najgorsi są hipsterzy rurkowce 40kg wagi z długimi brodami do kolan, którzy myślą, że są zajebiści, a są zjebani! Ale temu panu tutaj pasuje

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze