18.8 C
Warszawa
wtorek 23 lipca • 2024
Strona głównaFILMDRAMAT • OBYCZAJOWYBóg istnieje, a jej imię to Petrunia - oparty na prawdziwej historii...

Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia – oparty na prawdziwej historii prowokacyjny komediodramat w kinach od 25 października

Film czołowej macedońskiej reżyserki Teony Strugar Mitevskiej, inspirowany jest wydarzeniami z 2014 roku, które wywołały falę dyskusji o roli kobiet we współczesnym świecie i kościele.

Małe macedońskie miasteczko Sztic. Jak co roku, odbywa się tam uświęcona tradycją ceremonia łapania krzyża. Udział w niej mogą brać tylko mężczyźni. A co jeżeli krzyż schwyci kobieta?

Akcja rozgrywa się w niewielkim miasteczku we wschodniej części Macedonii. Co roku w styczniu miejscowy pop wrzuca do rzeki drewniany krzyż, za którym do wody wskakują setki mężczyzn. Ten, komu uda się go wyłowić, może liczyć na szczęście i dobrobyt. Tak przynajmniej było do czasu, gdy sztuka ta powiodła się Petrunii. Wśród lokalnej społeczności szok miesza się z wściekłością, bo jak to w ogóle możliwe, że kobieta miała czelność wziąć udział w męskim rytuale. Wybucha mały skandal, zwłaszcza że Petrunia nie zamierza ustąpić ani na krok.

Zobacz również: Antologia duchów miasta – jest już polski zwiastun!

Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia – zobacz polski zwiastun:

Film „Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia” będzie można oglądać w kinach od 25 października 2019 roku.

Zobacz więcej w kategorii: Film obyczajowy/dramat

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze