19.5 C
Warszawa
czwartek 13 czerwca • 2024
Strona głównaGRYBAD DREAM: FEVER - POLSKA GRA ZADEBIUTUJE NA PC I MAC W...

BAD DREAM: FEVER – POLSKA GRA ZADEBIUTUJE NA PC I MAC W POŁOWIE LISTOPADA

Już 15 listopada br. na platformie Steam (PC i Mac) dostępna będzie nowa gra przygodowa z cenionej serii Bad Dream. Jak zapewniają twórcy gry z polskiego studia Desert Fox, Bad Dream: Fever wyróżnia się unikalnym, rozgorączkowanym klimatem, zagadkami wymagającymi kreatywności oraz nieprzewidywalną i szczerą historią.

Bad Dream: Fever zostało stworzone przez zielonogórskie studio Desert Fox, a za wydanie gry odpowiadają PlayWay S.A. oraz Ultimate Games S.A. Poprzednia odsłona tej serii gier przygodowych point-and-click, czyli Bad Dream: Coma, spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez graczy (94 proc. pozytywnych recenzji na platformie Steam) oraz recenzentów (wskaźnik Metascore na poziomie 79 pkt). Gry z serii Bad Dream cieszą się też dużym zainteresowaniem wśród YouTuberów – wideo nagrywali m.in. Markiplier, FavijTV, alanzoka i ViteC.

Tuszowa zaraza i rozgorączkowana rzeczywistość

W nowej grze Desert Fox świat został opanowany przez tuszową zarazę, która uśmierciła niemal wszystkich mieszkańców. Gracz zostaje skonfrontowany z rozgorączkowaną i niepokojącą rzeczywistością. Jak wskazują twórcy gry, w takiej sytuacji najważniejsze jest zachowanie otwartego umysłu.

Bad Dream: Fever premiera
Fot. Bad Dream: Fever

Zobacz również: Polskie studio pracuje nad grą Priest Simulator

Fever zachowuje kluczowe cechy poprzednich gier z serii Bad Dream. Wyróżnia się więc sporą dawką abstrakcji, specyficzną oprawą graficzną oraz nastawieniem na kreatywność i nieszablonowość. Jednocześnie gra będzie jednak na pewno dużym zaskoczeniem – zarówno pod względem fabuły, jak i pod względem konstrukcji zagadek. Nie zabraknie też bardzo zróżnicowanych i często przeciwstawnych sobie emocji” – mówi Robert Gąsiorowski, designer w studiu Desert Fox.

Zobacz Bad Dream: Fever Teaser:

Bad Dream: Fever zaoferuje jedną ścieżkę fabularną, a ukończenie gry zajmuje średnio ok. 4 godzin. Jak zaznacza producent, nowa gra nie wymaga przy tym znajomości poprzednich odsłon serii.

„Jesteśmy przekonani, że nasza nowa produkcja mocno zaskoczy nawet największych fanów serii. W Bad Dream: Fever odchodzimy od ogranych schematów gatunkowych. Nieszablonowa będzie też Ella, czyli jedyna postać pojawiająca się w grze. Daleko jej do standardowych bohaterów przygodówek. Jej reakcje i osobowość z pewnością zapadną w pamięć. Praktycznie na każdym polu postawiliśmy na nieprzewidywalność i abstrakcyjną konwencję. Finalnie stworzyliśmy coś całkiem nowego, coś przynoszącego powiew świeżości” – dodaje Robert Gąsiorowski.

Główne cechy Bad Dream: Fever:

  • senny i rozgorączkowany świat;
  • szczera historia;
  • kreatywne i niekonwencjonalne zagadki;
  • intrygująca oprawa graficzna;
  • sugestywne lokacje.

Premierę Bad Dream: Fever na platformie Steam (PC i Mac) zaplanowano na 15 listopada 2018 r. Bad Dream: Fever w serwisie Steam: https://store.steampowered.com/app/769970/Bad_Dream_Fever

Zobacz więcej w kategorii: Gry

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze